MOL Magyar Kupa: A ZTE a nagy gólok meccsén jutott elsőként a legjobb négy közé

A MOL Magyar Kupa első negyeddöntőjén, Mezőkövesden a ZTE jutott tovább, miután Sankovic, Tajti, Ikoba és Huszti góljával 4-1-re legyőzte a házigazdát.
Dudás Gábor 2023. február 28., kedd 21:51
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 28., kedd 21:51

A kövesdiek szakvezetője, Kuttor Attila bolygatta meg jobban a kezdőcsapatát a hétvégi bajnoki fordulóhoz képest. Egy ideig nem kerültek veszélybe a kapuk, majd az első negyedóra végén Drazic kerülhetett volna ziccerbe, de kevéssel lemaradt Vajda beadásáról.

A 24. percben aztán a ZTE került előnybe: Sankovic csapott le lendületesen egy felpörgő labdára, majd 13 méterről kilőtte a bal alsót (0-1). A gól alaposan megfogta a kövesdieket, Tordainak Gergényi két kísérleténél is a helyén kellett lennie. Az első félidő hajrájában Molnár lövése jelentett némi veszélyt a vendégek kapujára, de Demjén védeni tudott.

A fordulás után Lesjak hozta a frászt a ZTE szurkolóira, de pontatlan visszapassza szerencséjére elkerültek az üresen álló kaput. Az 54. percben aztán Ikoba növelhette volna a vendégek előnyét, de 7 méterről nem találta el fejjel a kaput.

A félidő közepén remek góllal egyenlített a Mezőkövesd: Molnár egy Drazic által kiharcolt szabadrúgást tekert remekül, 22 méterről a bal felső sarokba (1-1).

De nem sokáig örülhette a hazaiak, négy perc múlva ugyanis megint vezetést szerzett Ricardo Moniz csapata. Tajti egy remek egyéni akció végén tört be a 16-oson belülre, majd három hazai játékos között úgy lőtte el a labdát, hogy az a bal kapufáról pattant a hálóba (1-2).

A kövesdiek mentek előre, de egyenlítés helyett kaptak még kettőt a hajrában. A 88. percben Ikoba, a 90.-ben Huszti lőtt a jobb alsóba, eldöntve az összecsapást. Akadt ugyan helyzetük még a hazaiaknak is, de Filip lövésénél nagyot védett Demjén, de végül ZTE jutott megérdemelt, 4-1-s győzelemmel a MOL Magyar Kupa elődöntőjébe.

MOL MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ:

Mezőkövesd - ZTE 1-4 (Molnár G. 70., ill. Sankovic 23., Tajti 74., Ikoba 88., Huszti A. 90.)

Mezőkövesd: Tordai - Zahary (Kállai K., 79.), Beriashvili, Lukic, Vajda - Brtan (Karnickij, 83.), Babunski (Filip, 64.) - Ephestion (Bobál G., 79.), Molnár G., Besirovic (Cseri, 64.) - Drazic

ZTE: Demjén - Lesjak, Mocsi, Csóka, Gergényi - Sankovic, Tajti, Szendrei - Szalay (Huszti A., 82.), Ikoba, Mim (Meschack, 73.)