Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MK: A kupamumus Diósgyőr megállította az idén remeklő Zetét - megint négyet vágott a DVTK

Negyedszer is a borsodiak örülhettek a Magyar Kupában a címvédő ZTE ellen: kedden a DVTK 4-2-re legyőzte a bajnokságban idén még veretlen zalaiakat, és bejutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.
Csakfoci.hu 2024. február 27., kedd 19:25
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 27., kedd 19:25

Mindkét csapat jó passzban várhatta a keddi kupameccset, hiszen a DVTK az új vezetőedzővel, a szerb Vladimir Radenkoviccsal rögtön egy négyest vágott a dobogós Fehérvárnak a bajnokságban, ahol a ZTE pedig idén még nem talált legyőzőre, és az 5 meccsen szerzett 13 pontjával el is lépett a kiesőzónától.

A találkozót azonban egyértelműen jobban kezdte a Diósgyőr és gyorsan kétgólos előnybe került a több alapemberét pihentető ZTE ellen. A 7. percben Jurek jobb oldali szögletét Gera Dániel mintegy 3 méterről fejelte a jobb sarokba (1-0), majd a 13. percben a szlovén Pozeg Vancas lövése megpattant egy védő lábán és Dombót becsapva a kapuban kötött ki (2-0).

A lényegi kérdések gyorsan eldőlni látszódtak és a ZTE nem is tudott annyit veszélyeztetni, hogy meginogjon a biztos hazai előny, sőt, a 40. percben Jurek fejese majdnem a 3-0-t jelentette, akárcsak nem sokkal később Feuillassier kapufán csattanó fejese. A vendégek legnagyobb lehetősége a 45. percben maradt ki, ekkor Németh Dániel 23 méteres tekerése alig kerülte el a kapu bal oldalát.

A slusszpoén viszont a Diósgyőré lett, hiszen a bajnokságban legutóbb duplázó Szabó Levente közeli találatával a szünetre el is döntötte az összecsapást (3-0).

A második játékrészre próbált váltani Márton Gábor, össze is kapta a csapatát, Sajbán Máté révén szépített is a vendégcsapat az 54. percben (3-1), de a hajrára fordulva visszaállt a háromgólos különbség. A 75. percben a csereként beállt Edomwonyi lőtt 17 méterről a kapu jobb oldalába (4-1). A 4-2-s végeredményt Croizet 11-esből állította be a 82. percben.

A DVTK így negyedik kupapárharcát is megnyerte a ZTE ellen, pár nap alatt másodszor is négy gólig jutott, a címvédő pedig kiesett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

OTP Bank Liga, 22. forduló:

DVTK – ZTE FC 4-2 (Gera D. 8., Pozeg Vancas 13., Szabó L. 48., Edomwonyi 76., illetve Sajbán 54., Croizet 83. – 11-esből)

Szerdán játsszák:

13:00: Mezőörs KSE (megyei I.) – Vasas FC (NB II)

17:00: HR-Rent Kozármisleny (NB II) – MTK Budapest

17:00: Veszprémi SC (NB III) – Kecskeméti TE (Ajka)

18:00: Tiszakécskei LC (NB II) – Kisvárda Master Good

19:00: Debreceni VSC – Ferencvárosi TC

Csütörtökön játsszák:

13:00: Szentlőrinc (NB III) – Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)

19:00: Újpest FC – Paksi FC

MK: Diósgyőrben már a nemzetközi kupaszerepléshez szoktatják a játékosokat - edzői értékelések
Vladimir Radenkovic és Márton Gábor is megszólalt a keddi DVTK-ZTE (4-2) Magyar Kupa-nyolcaddöntőt követően.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.