Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

MK: Diósgyőrben már a nemzetközi kupaszerepléshez szoktatják a játékosokat - edzői értékelések

Vladimir Radenkovic és Márton Gábor is megszólalt a keddi DVTK-ZTE (4-2) Magyar Kupa-nyolcaddöntőt követően.
Csakfoci.hu 2024. február 27., kedd 22:44
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 27., kedd 22:44

Mint arról beszámoltunk, kedden a DVTK 4-2-re legyőzte a bajnokságban idén még veretlen és a kupában címvédő Zalaegerszeget, és bejutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Így értékelt a két szakvezető a találkozót követően:

Vladimir Radenkovic (DVTK): - Álomszerűen kezdtük a mérkőzést, sok helyzetet alakítottunk ki, és külön kiemelem, hogy szép támadások eredményeként. Tisztában vagyok azzal, hogy a sajtótájékoztatón vagy a kispadon könnyű mondani, de ezeket értékesíteni kell. Az más kérdés, ha nincsenek helyzetek, de ha odáig eljutottunk, akkor kell az a gyilkos ösztön, ami segít a gólszerzésben. A második félidőben azonban kicsit elbizonytalanodtunk, hogy ugyanúgy folytassuk, vagy inkább a pálya közepén vegyük fel az ellenfelet. Ekkor 10-15 percig nem tudtuk pontosan, hogy mit tegyünk. Ez újdonság volt számunkra, amit ki kell elemezni, majd meg kell oldani a problémát. Az ellenfél jól szervezett védelmének feltörése érdekében ezúttal több kreatív támadó játékos került a kezdőcsapatba. A támadó harmadban az ő kombinatív képességeiket akartuk kihasználni kényszerítőkkel, egyéni megoldásokkal.

A játékosok előtt egy olyan jövőt vázoltunk fel, hogy a nemzetközi kupában szereplünk. Márpedig egy szerda-szombat ritmust jelent, amihez már most el kell kezdeni az alkalmazkodást. Ezért a kezdőcsapaton csak akkor változtatunk, ha az ellenfél játékstílusára reagálva ezzel megnöveljük az esélyünket a győzelemre, vagy pedig jön egy ötlet, amivel jobbak lehetünk aznap. Egy edző mindig próbálkozik valamivel, néha bejön, máskor nem, az eredmény azt mutatja, hogy ma jól sült el.

Márton Gábor (ZTE): - A mérkőzés eleji határozatlanságunk nagyban rányomta a bélyegét a folytatásra, bár már az első félidőben is akadtak lehetőségeink, ám a végén kapott gól egy kicsit megrogyasztotta a csapatot. A szünet után próbáltunk visszajönni a meccsbe, voltak is lehetőségeink, de amikor egy kicsit úgy éreztük, hogy van esélyünk, akkor kaptunk még egy gólt, ami már eldöntötte a találkozót. Gratulálok a Diósgyőrnek a továbbjutáshoz! (dvtk.eu)

MLSZ: Házon belülről érkezhet Gera utódja - ő lehet az U21-esek következő edzője
A Csakfoci információja szerint Szélesi léphet feljebb és ő veheti át az U21-es válogatott irányítását Gera Zoltán távozása után.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.