Még nem biztos, hogy az Újpest jövőre is NB I-es lesz - az MTK csodacseréje fordított

Az Újpest az MTK elleni fővárosi rangadón nagyjából egy órán át vezetett vasárnap, az OTP Bank Liga 29. fordulójában, de végül egy pontot sem szerzett.
Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 20:27
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 20:27

A gödörbe került Újpest úgy vágott neki az NB I története egyik legnagyobb múltjával rendelkező összecsapásának, hogy egy MTK elleni győzelemmel bebiztosíthatja élvonalbeli tagságát.

A lila-fehérek a tétnek megfelelő elánnal is kezdtek, és a 11. percben közel jártak a vezetés megszerzéséhez. Előbb Ambrose használta ki majdnem a vendégek védelmének megingását, de Demjén a csatár kísérletét, majd Kiss Tamás ismétlő lövését is védeni tudta.

A hazai fölény a 20. percben érett góllá: egy labdavesztés után Ljujic passzolt Csoboth Kevinhez, aki betört a 16-oson belülre, majd kilőtte a jobb alsót (1-0). A magyar válogatott játékos több mint egy hónap után volt újra eredményes az NB I-ben.

A 37. percben Antonov az oldalhálót találta el volt csapata ellen, majd nem sokkal ezután az újpesti Ljujic került nagy helyzetbe, de a kapu mellé lőtt. 1-0 volt a félidei állás.

A fordulás után az MTK veszélyesebb lett, Horváth Artúr lövésénél még védett Banai az 56. percben, három perccel később viszont a kapujába került a labda. Bognár beívelése után Németh fejelt a hálóba, de a játékvezető és a VAR-szoba szerint az MTK támadójának a kezét is érintette(?) a gól előtt a labda, ezért érvénytelen lett a találat...

Az egyre több területet nyerő MTK-nak végül javarészt a cseréi hozták össze a pontot érő gólját: a padról épphogy beszállt Stieber nyargalt el a bal szélen, majd pontosan passzolt Németh Krisztiánhoz, aki még tovább pöckölte a labdát, a cserecsatár, Jurina pedig szép bokamozdulattal lőtt a hazai kapu bal felső sarkába a 79. percben (1-1).

És ezzel még nem volt vége, Stieber lábában ott volt a meccslabda is Keita hibáját követően, de a helyzet kimaradt. Mint ahogy Ljujic nagy lövéséből sem lett gól a 96. percben, itt Demjén védett nagyot. A 97. percben viszont eldőlt a meccs: Kocsis emelt a 16-oson belülre, Jurina pedig mindenkit megelőzve befejelte saját maga és csapata második gólját is, így nyert 2-1-re a Szusza Ferenc Stadionban.

Újpesten pedig még aggódhatnak, mi történik majd az NB I-es idény utolsó négy fordulójában. A lila-fehéreket az idényben harmadszor is legyőző MTK viszont zsinórban hatodik meccsén is vererlen maradt és fellépett  a tabella 5. helyére.

OTP Bank Liga, 29. forduló:

Újpest FC - MTK Budapest 1-2 (Csoboth 20., ill. Jurina 79., 97.)

Újpest: Banai - Huszti, Keita, Koburi - Kiss T. (Mörschel, 68.), Radosevic (Tamás K., 68.), Tajti (Mack, 78.), Ljujic, Geiger (Varga, 68.) - Ambrose, Csoboth (Sasare, 85.)

MTK: Demjén - Varjú, Kádár, Kocsis - Hej (Kovács M., 64.), Kata, Horváth A. (Jurina, 64.), Antonov (Kovács P., 78.)- Németh (Végh, 80.), Kosznovszky (Stieber, 78.), Bognár

Kecskemét - Mezőkövesd 2-1

Fehérvár FC - ZTE FC 1-1

Mészöly: "Nem szabad pánikolnunk"; a kieső Mezőkövesdnél egy cél maradt - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Kecskeméten, Székesfehérváron, illetve a Szusza Ferenc Stadionban. Edzői értékelések.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.