Fotó: fehervarfc.hu

A Vidi már ezüstérmes helyen az NB I-ben, de a ZTE pontot rabolt Fehérvárról - videó

Zsinórban ötödik meccsén maradt veretlen az OTP Bank Ligában a Fehérvár, amely Christensen 11-esével vezetett vasárnap a Zete ellen, de végül a zalaiak egy pontot elvittek. A Vidi azonban így is fellépett a tabella második helyére.
Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 17:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 17:52

Két Vidi-helyzettel indult a meccs, de Karamoko, majd Stefanelli lövésénél is a helyén volt Dombó. A második oldalon a még a gólkirályí címre is esélyes Mance villant a 13. percben, de 15 méterről célt tévesztett.

A félidő közepén előbb Stefanbelli maradt le kevéssel egy ígéretes bejátszásról, majd Schön durrantott kapura 16-ról, ám de Dombó védett a jobb alsónál. Az első félórát egy újabb Mance-lehetőség zárta le, de veszélyes lövése elzúgott a kapu mellett.

A folytatásban, a sormintát követve megint a Vidi alakított ki helyzetet, de Stefanelli ezúttal sem volt elég pontos. A több hazai lehetőséget hozó játékrész gól nélkül zárult.

A fordulás után a ZTE büntetőt reklamált Mim esésénél, de Csonka Bence játékvezető nem ítélt 11-est. Nem sokkal később Mance pillanatai következtek: az 58. percben Tóth védte bravúrral a horvát csatár éles lövését, majd a 61. minutumban már ő is verve volt, de a felső léc mentett helyette, miután Mance Fiolát is kicselezve kapura bombázott 8 méterről.

A zalai helyzeteket hazai gól követte: a 65. percben a Stefanellitől remek labdát kapó Karamoko cselezte ki Dombót ziccerben, de a kapus akasztotta, így nem tudott a hálóba lőni. Járt a 11-es (Dombó sárgát kapott), amit Christensen értékesített biztos lábbal (1-0) - a vendégek kapusa érezte az irányt, de védeni nem tudott.

A 77. percben Sigér nagy lövését védte Dombó, a kipattanóra érkezett Stefanelli, de nagy helyzetből a kapu mellé fejelt az argentin támadó. És ahogy az lenni szokott, a kimaradt meccslabdát góllal büntette a ZTE. A 86. percben Németh ívelt középre, az érkező Safronov pedig mindenkit megelőzve a kapuba fejelt 7 méterről (1-1).

Így döntetlen lett a vége, ami elég volt ahhoz a Vidinek, hogy jobb gólkülönbséggel megelőzze a Paksot az NB I második helyén. A Zete pedig ngyon közel került ahhoz, hogy matematikailag is bebiztosítsa NB I-es tagságát.