Fotó: MTI

NB I: Kikapott és nyolc év után kiesett a Mezőkövesd

Az NB I 29. fordulójának első vasárnapi meccsén a Kecskemét 0-1-ről felállva 2-1-re legyőzte a Mezőkövesdet, amely ezzel elbúcsúzott az élvonaltól.
Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 15:55
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 21., vasárnap 15:55

A Mezőkövesd veszélyeztetett először, Bőle 14 méteres lövése azonban lepattant Belényesiről. Ezt követően a hazaiak is eljutottak gólhelyzetig, Pálinkás fejesét Lukács stukkolta fölé.

A 32. percben a vendégek szereztek vezetést: Bőle ívelt középre, Szalai 5 méterről fejelt a kapuba.

A 40. percben egy szép támadás végén Lukács gurított középre, Helmich pedig 8 méterről nem hibázott. Három perccel később Vágó távoli bombája ment kicsivel mellé. Közvetlenül a szünet előtt Pálinkás csúsztatott mellé.

A második félidő elején úgy tűnt, fordít a KTE: Banó-Szabó ívelt középre egy szabadrúgást, Belényesi fejese Vágóról a hálóba pattant, de a VAR megállapította, hogy a hazai játékos kezét érte a labda, így a találat érvénytelen.

A 65. percben azonban már tényleg megszerezte a vezetést a Kecskemét: Zeke adott balról középre, a menteni igyekvő Beriashvili pedig a saját kapujába juttatta a labdát.

A 81. percben Májer 20 méteres tekerése ment centikkel mellé. A ráadásban még Ugrai szabadrúgását ütötte ki Varga, de az eredmény már nem változott, nyert a Kecskemét.

A vendégek játékosai sportszerűen megköszönték a biztatást az őket elkísérő tíz kövesdi szurkolónak.

A Mezőkövesd 2016-ban jutott fel az NB I-be és most nyolc év után búcsúzik.

NB I, 29. forduló

Kecskemét - Mezőkövesd 2-1 (Helmich 40., Beriashvili 65. - öngól, ill. Szalai 32.)

Kecskemét: Varga - Szűcs, Szabó (Májer 64.), Belényesi, Katona, Leoni - Banó-Szabó (Meskhi 90.), Vágó, Helmich (Nikitscher 60.) - Pálinkás, Lukács (Horváth K. 60.)

Mezőkövesd: Kovácsik - Kállai (Ugrai 73.) , Kojnok, Beriashvili, Szivacski - Kócs (Vajda 73.), Cseri (Nagy G., 64.), Szolgai, Cseke, Bőle (Drazic 64.) - Szalai (Molnár 73.)

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.