Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Még a csehek gólját is a magyar válogatott hozta össze - barátságtalan döntetlen a Puskás Arénában

Bár közelebb állt a győzelemhez a magyar válogatott a Puskás Arénában, végül meg kellett elégednie az 1-1-s döntetlennel vasárnap, a Csehország elleni felkészülési mérkőzésen.
Dudás Gábor 2023. szeptember 10., vasárnap 19:53
Szerző: Dudás Gábor 2023. szeptember 10., vasárnap 19:53

Nagy elánnal kezdett és magasan presszingelt is a cseh válogatott a meccs elején, de a helyzeteket inkább a Szerbiához képest mindössze egy helyen változó magyar csapat alakította ki.

A vendégeknél a csapatba került felcsúti védőnek, Stronatinak már a 3. percben mentenie kellett Varga elől, majd nem sokkal később a bekk hibája még Szoboszlait is meglepte, így nem lett igazi ziccer a lehetőségből.

A 11. percben viszont már vezethettünk volna, ám Sallai közeli lövését bravúrral védte Stanek egy remek magyar akció végén.

Az első félórát követően megint helyzetekben mutatkozott meg a magyar mezőnyfölény. A 37. percben, Szoboszlai bal oldali szögletét követően kapásból próbált lőni Kalmár, a pattogós labdát a kapu elől, az ötösön belülről vállal találta el Sallai, így nem lett gól ebből a lehetőségből sem. Egy perccel később Szalai Attila már nem ment ilyen közel a kapuhoz, 23 méteres bombáját tolta ki a jobb felsőből a csehek kapusa.

A félifő zárásaként Sallai 17 méteres lövése okozott riadalmat a vendégkapunál, de végül elkerült a jobb felső sarkot. Maradt a 0-0 a szünetre, de vezethettünk volna már.

És az 53. percben vezettünk is! varga ügyesen tette ki a labdát Kerkeznek, aki balról középre is lőtte azt, az érkező Sallai pedig Stronatit is lepattintva magáról, 7 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda Stanek kapus vállát is érintette (1-0).

A szombaton 59. születésnapját ünneplő Marco Rossit is gyakran éltető magyar közönség így már a csapat miattt is mulathatott, de sajnos nem sokáig. A 63. percben szinte a semmiből egyenlítettek a csehek: Lang rossz hazafejelését követően Dibusz sem mozdult ki jól a kapujából, és végül Jurecka lőtt az üresen maradt hálóba (1-1).

A 72. percben újoncot avatott Rossi, beküdve a pályára a kecskeméti Horváth Krisztofert. A 79. minutumban nagy lehetőséghez jutott a magyar válogatott, de Szoboszlai hiába lőhetett kecsegtető helyzetből szabadrúgást, nem talált kaput. A 82. percben Szoboszlai távoli kísérletét blokkolták a csehek, de Kerkez ismételt, 19 méteres, ballábas lökete azonban kevéssel, de a jobb kapufa mellé csapódott.

Rossi a hajrára csatába küldött két NB I-es játékost, Csobothot és Katát is, de ők sem tudtak már nagy változást hozni a meccs képébe.

A kemény belépőkkel és kakaskodásokkal is tarkított találkozó sokszor nem volt túl barátságos, de minden bizonnyal jó felkészülést jelentett a magyar válogatott számára is hamarosan újra folytatódó tétmeccsek előtt. 1-1 lett a végeredmény Budapesten.

A mienk legközelebb október 14-én a szerb csapatot fogadják az Európa-bajnoki selejtezősorozatban, melynek G-csoportjában tíz ponttal az élen állnak.

(Fotó: Istenes Tibor)

Válogatott felkészülési mérkőzés, Puskás Aréna (Budapest):

Magyarország - Csehország 1-1 (Sallai 53., ill. Jurecka 63.)

Magyarország: Dibusz - Lang, Orbán (Fiola, 60.), Szalai A. - Nego (Kata, 85.), Kalmár (Nagy Á., a szünetben), Styles (Horváth K., 72.), Kerkez - Sallai (Csoboth, 85.), Szoboszlai - Varga B.

Csehország: Stanek - Zima, Brabec (Holes, 58.), Stronati - Masopust (Provod, 58.), Soucek, M. Sadilek (L. Sadilek, 83.), Zeleny - Jurecka (Cerny, 72.), Chytil (Lingr, 72.), Hlozek (Kuchta, 83.)

Eb-selejtezők: A 96. percben született meg a gól, ami a magyar válogatottnak is fáj - videó
A montenegrói labdarúgó-válogatott házigazdaként a 96. percben szerzett góllal 2-1-re legyőzte Bulgáriát a magyar érdekeltségű G csoportban az Európa-bajnoki selejtezők vasárnapi játéknapján.
Hertha
Dárdai Pál
Dárdai Pál bejelentette, hogy nem marad a következő szezontól a berliniek vezetőedzője.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)