Világraszóló: Magyarország hátrányból verte a vb-ezüstérmes horvátokat! – videók

A szlovákok elleni 0-2 után, majd horvát előnyből is fel tudott állni a magyar válogatott második Eb-selejtezőjén, a vb-ezüstérmes horvátok ellen.
Dudás Gábor 2019. március 24., vasárnap 19:56
Szerző: Dudás Gábor 2019. március 24., vasárnap 19:56

Telt ház és kiváló hangulat fogadta a csapatokat a Groupama Arénában. A horvátok kezdtek veszélyesebben, a 6. percben Perisic 15 méteres lövését magabiztosan fogta Gulácsi. Egy perccel később Perisic beadását Baráth nézte el, de szerencsénkre Kramaric 11 méterről fölé lőtt. A 8. percben megszerezhettük volna a vezetést: Dzsudzsák veszélyes beadását Orbán visszafejelte, Szalai azonban 4 méterről nem tudott kapura fordulni. A 10. percben Lovrencsics beadása lecsúszott, így lett veszélyes, de a léc alá tartó labdát Kalinic fölé paskolta.

A 13. percben sajnos megszerezte a vezetést Horvátország: Kramaric becsúszva tolt meg egy középre adott labdát, Rebic pedig hét méterről a bal sarokba gurított (0-1). A bekapott gól azonban nem vette el a kedvünket. A 20. percben Nagy Dominik adott balról középre, a bevetődő Szalai centikkel maradt le a labdáról. A 34. percben egyenlítettünk: a 100. válogatott meccsén játszó Dzsudzsák  - a kezdősípszó előtt Csányi Sándor MLSZ-elnök köszöntötte egy 100-as mezzel - kitűnő ütemben ugratta ki Szalait, aki éles szögből lőtt, Kalinic csak beleérni tudott, így a labda a hálóban kötött ki (1-1).

Két perccel később közvetlenül a tizenhatos előtt Lovren szabálytalankodott Nagy Dominikkel szemben, de a skót Collum nem ítélt semmit. Középpályásunk megsérült, Varga Roland váltotta. 1-1-s eredménnyel zárult a játékrész.

A második félidőt nagyobb intenzitással kezdték a horvátok, mint ahogy az elsőt befejezték, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni ebben a periódusban. A 60. percben Szoboszlai adott el egy labdát a térfelünk közepén, ami Perisichez került, ő becsapta Baráthot, de szerencsére nagyon kisodródott, így mellé lőtt.

A második félidőben sok veszélyt nem jelentettük kapura, de a 76. percben így is sikerült megszereznünk a vezetést: Dzsudzsák szöglete után a védők nem tudtak felszabadítani, Pátkai pedig három lépésről a kapuba passzolt (2-1). A 80. percben lezárhattuk volna a meccset, de sem Kalmárnak, sem Szalainak sem sikerült közelről a kapuba préselnie a labdát. 3-1 lett így nem lett, de ez már nem számított, Magyarország legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Horvátországot!