MK: A 19 éves támadó mesterhármasa mentette meg a Győrt a kieséstől

Egészen a 85. percig vezetett az emberhátrányban játszó NB III-as Nagykanizsa, ám a Győr saját nevelésű játékosa parádés formában volt és fordított.
Nyikes Zoltán 2022. február 9., szerda 14:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. február 9., szerda 14:58

A szerdai játéknap első meccsén a harmadosztályú Nagykanizsa fogadta az NB II-es ETO FC Győrt a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

Meglepetésre már a 10. percben megszerezte a vezetést a Nagykanizsa, miután Pál szögletét fejelte közvetlen közelről a kapuba Lőrincz. Az egyenlítés még az első félidőben összejött a vendégeknek: a 38. percben Kovalovszki húzta vissza a 16-oson belül lövés közben Farkast, amiért büntetőt ítélt Radványi Ádám játékvezető, a nagykanizsai játékos pedig megkapta a második sárgáját - a 11-est Farkas a jobb alsóba gurította, 1-1.

Fordulás után ahogyan az várható volt, mezőnyfölényben játszott az emberelőnyben lévő Győr, ám a Nagykanizsa így sem adta fel és egy ellentámadásból ismét vezetést szereztek. A 65. percben Kószás a 16-os jobb oldaláról tette középre a labdát, ahol érkezett Vlasics és négy méterről nem hibázott, 2-1.

Ezt követően stabilan állt a lábán a nagykanizsai védelem, Horváth kapusnak komolyabb védést nem kellett bemutatnia, így némiképp a semmiből érkezett a vendégek egyenlítő találata a 85. percben: Farkas 7 méterről, spiccel kilőtte a jobb alsót - a kapus ugyan beleért, de hárítani nem tudott.

A hajrát nagyon megnyomta az ETO, kétszer is lesről találtak be, de végül egy mindent eldöntő érvényes találat is összejött, ki más, mint Farkas révén. A 89. percben egy alapvonalról érkező középre gurítás Farkas elé pattant, a 19 éves támadó pedig hét méterről a jobb alsóba gurított - mesterhármasával 3-2-re fordított az ETO és továbbjutott.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő

FC Nagykanizsa (NB III)-ETO FC Győr (NB II) 2-3 (Lőrincz 10., Vlasics 65., ill. Farkas B., 38. - 11-esből, 85., 89.)
Kiállítva: Kovalovszki (38. - Nagykanizsa)

MK: Megszenvedett másodosztályú ellenfelével a Honvéd, továbbment a Paks, búcsúzott a Gyirmót - eredmények
A Honvéd hátrányból fordítva, 2-1-re nyert Kecskemét ellen, a Gyirmót búcsúzott a Békéscsaba vendégeként, a Paks pedig a Csákvár otthonában jutott tovább.
Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)