Magyar gólcsend mindenhol, Nagy Ádámék újabb lépést tettek a feljutás felé - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. december 20., hétfő 13:35
Szerző: Csakfoci Admin 2021. december 20., hétfő 13:35

NÉMETORSZÁG

Bild: Nem problémamentes, de nem is drámai Szalai Ádám fejműtétje - részletek

A kiesőhelyen álló Arminia Bielefeld meglepetésre 2-0-ra nyert a három magyar válogatott játékossal felálló RB Leipzig otthonában a német bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiaknál Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik is végigjátszotta a mérkőzést, Willi Orbánt pedig a 87. percben cserélték le. A vendégek a hetvenedik perctől emberhátrányban futballoztak, ám a lipcseiek ezt sem tudták kihasználni.

A VfL Bochum is házigazdaként szenvedett vereséget, az Union Berlin elleni találkozón (0-1) Novothny Soma a 75. percben lépett pályára a hazaiaknál.

A műtét előtt álló Szalai Ádámot nélkülöző FSV Mainz 1-0-ra kikapott Frankfurtban, a Borussia Mönchengladbach pedig sorozatban négy vereség után a 91. percig vezetett a Hoffenheim otthonában, de végül 1-1-es döntetlent játszott

Sallai Roland szeptember után először volt a kezdőcsapat tagja a Freiburgnál, amely a magyar támadó helyére az 56. percben beállt Schade góljával győzött 2-1-re a Bayer Leverkusen elleni vasárnapi bajnokin.

BELGIUM

Bese Barnabás, az OH Leuven jobbhátvédje nem volt nevezve Club Brugge elleni bajnokira, amelyet csapata 4-1-re elveszített.

A Genk magyar utánpótlás-válogatott támadója, Németh András sem volt nevezve a Charleroi ellen 4-2-re megnyert bajnokin a belga élvonal 19. fordulójában.

HOLLANDIA

Kiss Tamás, a Cambuur magyar válogatott szélsője kezdőként végigjátszotta és gólpasszt adott a NEC Nijmegen elleni 2-1-re elveszített bajnokin.

A magyar válogatottnál is számításba vett Szőke Adrián (Heracles) a 88. percben lépett pályára a Groningen ellen 4-2-re megnyert bajnokin a holland élvonal 17. játéknapján.

Rácz Barnabás, az FC Eindhoven középpályása a cserepadról figyelte az eseményeket a Roda ellen 1-1-re végződő bajnokin a holland másodosztály 20. fordulójában.

SVÁJC

Bolla Bendegúz, a Grasshoppers magyar válogatott védője az elmúlt héthez hasonlóan ezúttal sem volt a meccskeretben a Basel ellen 2-2-re végződő bajnokin a svájci élvonal 18. fordulójában.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje előbb végigjátszotta a Gyurcsó Ádámot is foglalkoztató AEK Larnaca ellen 1-1-re végződő bajnokit. Lang sárga lapot kapott, Gyurcsó 72 percig volt a pályán. Vasárnap Lang szintén végig a pályán volt a Doxa ellen 2-1-re elveszített mérkőzésen.

Paulo Vinícus, az APOEL magyar-brazil hátvédje kezdőként végigjátszotta az Apollon Limasszol ellen 1-1-re végződő bajnokit a ciprusi élvonal 14. fordulójában.

LENGYELORSZÁG

Vida Kristopher, a Piast Gliwice magyar szélsője kezdőként 71 perc játéklehetőséget kapott a Radomiak Radom ellen 2-2-re végződő bajnokin. Szombaton végig a pályán volt a Stal Mielec ellen (1-1), az 58. percben sárga lapot kapott a játékvezetőtől.

Tamás Márk, a Slask Wroclaw magyar válogatott- védője sérülés miatt kihagyta a Warta (1-2) és a Cracovia elleni (2-0) bajnokit.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatott védője kezdőként végigjátszotta a Gaziantep ellen 3-2-re elveszített találkozót, valamint  a Besiktas ellen (2-2) a 93. percig volt a pályán, a 74.-ben sárga lap került a neve mellé a jegyzőkönyvben.

Varga Kevin a 65. percben állt be, de ő sem tudott segíteni a Kasimpasának, amely 3-1-re kikapott a Sivassportól.

Megyeri Balázs az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal is végig a kispadról figyelte az eseményeket a Karagümrük ellen 1-0-ra elveszített bajnokin a török élvonal 17. fordulójában.

OLASZORSZÁG

Tovább folytatja remek szériáját az olasz másodosztályú Pisa, amelyben ezúttal is kezdőként 90 percet játszott a magyar válogatott középpályás, Nagy Ádám. A Pisa a 18. fordulóban magabiztosan gyűjtötte be a három pontot, idegenben fektette két vállra a Cosenzát, így jelenleg öt ponttal vezet az élen a második - és egy meccsel kevesebbet játszó - Brescia előtt. Nagy ismét csapata egyik legjobbja volt, nagy mezőnymunkával és hasznos játékkal járult hozzá csapata újabb győzelméhez.

Balogh Botond sérülés miatt nem lehetett a Parma keretének tagja, csapata nélküle nyert 2-0-ra a Serie B-ben, az Alessandria ellen.

SZERBIA

Holender Filip a 63. percben lépett pályára a Partizanban a Kolubara elleni szerb bajnoki találkozón. A magyar válogatott játékos csapata végül négy perccel később szerezte meg a győztes találatot és 1-0-ra nyert. A Partizan előnye öt pont az élen a Crvena Zvezda előtt.

Kun Bertalan végigjátszotta a Proleter legutóbbi bajnokiját, csapata 2-0-ra megnyert hazai pályán a Radnicki ellen. A magyar támadó középpályás 77 percig volt a pályán.

Bocskay Bertalan, a Topolya magyar védekező középpályása csereként a 83. percben állt be a Crvena zvezda elleni rangadón a szerb élvonal 21. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A DAC esetleges győzelmével utolérhette volna a tabella harmadik helyén álló ellenfelét, de hiába dolgozott ki több helyzetet a csallóközi házigazda, a győzelem végül elmaradt. A három kapufa (egyszer a hazaiak, kétszer a vendégek találták el) mellett a legnagyobb kimaradt lehetőség talán Hahn Jánosé volt, akinek az 57. percben leadott lövésénél Fabiš mentett a gólvonalon, de előtte is volt egy helyzete, ahol egy kapusbravúr akadályozta meg a gólszerzésben.

A magyar válogatott csatárt a 65. percben cserélte le a Kisvárdáról igazolt Joao Janeiro, míg a dunaszerdahelyiek másik hadrafogható magyar játékosa, az itthon az év férfi labdarúgójának megválasztott Schäfer András végig a pályán volt a MOL Arénában.

A 0-0-s döntetlen azt jelenti, hogy a DAC Janeiro irányítása mellett az ötödik meccsén sem kapott gólt (3 győzelem, és 2 döntetlen a portugál tréner eddigi mérlege), a sárga-kékek pedig a negyedik helyen telelnek a Fortuna Ligában.

Holman Dávid térdsérüléséből lábadozik, csapata a Slovan Bratislava 1-1-es döntetlent játszott a Zilina ellen a szlovák élvonal 19. fordulójában.

HORVÁTORSZÁG

Horvátországban "magyaros rangadót" rendeztek, azaz a Lovrencsics Gergőt soraiban tudó Hajduk Split hazai pályán fogadta a Kleinheisler László fémjelezte NK Osijeket. A találkozó gól nélküli döntetlennel ért véget. Lovrencsics végig a pályán volt és a 60. percben sárga lapot kapott. Kleinheisler pedig 85 percet játszott a horvát élvonal 20. fordulójában.

INDIA

A Koman Vladimirt foglalkoztató Chennaiyin 2-1-re legyőzte otthon az Odishát az indiai liga 6. körében - a magyar középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

KÍNA

Kádár Tamás előbb végig a pályán volt csapata, a kínai élvonalbeli Tianjin Jinmen Tiger vasárnapi bajnokiján, amelyet 1-1-et játszott a Honan Songsam Longmen ellen a kínai szuperliga alsóházi rájátszásának 2. fordulójában. Szombaton viszont már csak 17 percet játszott a Qingado FC ellen 2-1-re elveszített mérkőzésen.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Varga Roland, az emírségekbeli al-Ittihad Kalba magyar válogatott támadója nem volt az al-Jazira elleni (3-3) meccskeretben az arab ligakupa negyeddöntőjének első felvonásán.