Az Eb-n parádézó Schäfer lett az év férfi labdarúgója

AZ MTI sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Labdarúgásban Schäfer András, a DAC magyar válogatott középpályása lett az év férfi labdarúgója.
Póczik Dávid 2021. december 15., szerda 16:09
AZ MTI sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Labdarúgásban Schäfer András, a DAC magyar válogatott középpályása lett az év férfi labdarúgója.
Szerző: Póczik Dávid 2021. december 15., szerda 16:09

Idén labdarúgásban a Dunaszerdahely magyar válogatott játékosa, Schäfer András kapta az elismerést. A 22 éves középpályás az Illés Akadémián nevelkedett, majd 2014-ben került az MTK Budapesthez. Innen igazolta le 2019-ben az olasz élvonalban szereplő Genoa. 2020-ban először csak kölcsönbe, majd végleg a DAC-hoz került és azóta erősíti a felvidéki együttest. Az idei szezonban 15 bajnokin 3 gólt rúgott és ugyanennyi gólpasszt jegyzett.

Schäfer először 2020 szeptemberében kapott lehetőséget Marco Rossi szövetségi kapitánytól, majd a Törökország ellen 1-0-ra megnyert Nemzetek Ligája-mérkőzésen mutatkozott be a magyar válogatottban.

2021 júniusában bekerült az Európa-bajnokságon résztvevő 26 fős keretbe, ahol a magyar csapat mindhárom csoportmérkőzésén pályára lépett, a németek elleni 2–2-es találkozón ő szerezte a válogatott második gólját. A kontinenstornán nyújtott játékával a magyar csapat felfedezettjének volt tekinthető a részben budapesti rendezésű Eb-n.

Átigazolások
Újpest
Román csapat szemelte ki a védőt
Román sajtóhírek szerint az FCSB szemet vetett André Duartéra, akivel kapcsolatban korábban már visszautasított az Újpest egy rekordközeli ajánlatot és szerződést is hosszabbított vele.
Légiósok
Szalai Attila
A Hoffenheimtől a török Kasimpasában kölcsönben szereplő Szalai Attila menedzsere a Blikknek elmondta, a magyar válogatott hátvéd már a télen, de legkésőbb a nyáron végleg távozik a német csapattól.
Légiósok / Ferencváros
Lisztes Krisztián
Egy frankfurti lap szerint Lisztes Krisztián németországi jövője is tét lehet a Ferencvárosnál eltöltött kölcsönidőszaka alatt.
Tovább az összes átigazoláshoz