Mindhárom magyar kemény kritikát kapott Lipcsében: "A kapitány nem tudott segíteni csapatának"

Az rblive.de szerint Szoboszlai Dominik a gólpassza ellenére sem játszott kiemelkedően a szombati Szuperkupa-döntőben.
Póczik Dávid 2022. augusztus 2., kedd 8:58
Az rblive.de szerint Szoboszlai Dominik a gólpassza ellenére sem játszott kiemelkedően a szombati Szuperkupa-döntőben.
Szerző: Póczik Dávid 2022. augusztus 2., kedd 8:58
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Bayern München szombaton 5-3-ra legyőzte az RB Leipzig csapatát a német Szuperkupa-döntőben, a Lipcsénél Szoboszlai Dominikot a 90. percben lecserélték, Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt.

Az rblive.de szokás szerint értékelte a játékosok teljesítményét. A portál 3.5-ös osztályzatot adott Szoboszlainak és Orbánnak, míg Gulácsi teljesítményét 4-esre ítélték (akárcsak a Kicker) az 1-5-ig terjedő skálán, ahol az 1-es a legjobb osztályzat.

A lap a magyar hálóőr teljesítményéről úgy fogalmaz:

"A kapitány nem tudott segíteni csapatának. Szinte minden lövés veszélyes volt. Még szerencse, hogy Mané kétszer lesen volt, különben gyakrabban kellett volna maga mögé nyúlnia. A sok kapott gól nem teszi magabiztossá a szezonkezdetre."

A portál szerint Orbán sem játszott a tőle megszokott módon, emellett a harmadik gólnál ő sem fogta a gólszerző Pavard-t. Szoboszlai teljesítménye feljavult a második félidőre, ahol gólpasszt is adott Olmónak, azonban az első félidőben nem tudott hozzátenni a Lipcse játékához.

"Az RB Leipzignél mindenki Szoboszlai tulajdonságairól beszél, de ezeket nem látni a pályán. A jobb oldalon kezdett a Bayern ellen, de túl sok labdát vesztett, és túlságosan idegesen lépett fel a támadásokhoz. Volt egy jó szabadrúgása, de Neuer elbokszolta azt."

- fogalmazott az rblive.de, akik szerint a spanyol Dani Olmo (2-es osztályzat) volt a lipcseiek legjobbja a találkozón.

Olvastad már?
Szoboszlai gólpasszt adott a Bayern ellen, a Leipzig csak majdnem tett csodát a 8 gólos Szuperkupa-döntőben - videó
A magyar válogatott támadó passza után jött a Leipzig harmadik találata, amellyel 4-3-ra jöttek fel, az egyenlítés viszont már nem jött össze.
Elolvasom
Átigazolások
Honvéd
Hangya: 1+1 év
A Honvéd hivatalos honlapján jelentette be, hogy 1+1 évvel meghosszabbította Hangya Szilveszter szerződését.
NB II
Balázs Benjámin távozik
Négy év után elhagyja a Tiszakécske együttesét a csapatkapitány, Balázs Benjámin, aki a klubbal közösen hozta meg a szakításról szóló döntést.
DVSC
Szűcs lengyel kérője
Még áprilisban a Csakfoci számolt be a Pogon érdeklődéséről Szűcs Tamás iránt, és most már Lengyelországban is írnak a lehetséges transzferről.
Tovább az összes átigazoláshoz