Fotó: fehervarfc.hu

Közel hat hónap után volt újra kezdő a Vidi csapatkapitánya: "A meccs végén már kapkodtam a levegőt"

Fiola Attila a Puskás Akadémia elleni döntetlen után arról beszélt, mentálisan megviselte, hogy hosszabb időre kiesett a Vidiből.
Póczik Dávid 2024. március 30., szombat 10:11
Szerző: Póczik Dávid 2024. március 30., szombat 10:11

Mint ismert, a Fehérvár pénteken 0-0-ra végzett a Puskás Akadémia vendégeként az OTP Bank Liga 26. fordulójának nyitómérkőzésén, a lefújást követően az M4 Sportnak nyilatkozott a Vidi magyar válogatott játékosa, Fiola Attila, aki legutóbb október 8-án volt kezdő a fehérváriaknál.

Nehéz ennyi kihagyás után játszani, a hosszú kihagyás megviseli az embert minden téren, nem vagyok még top állapotban, hiszen ez volt az első 90 perc amit végigjátszottam, a végén már kapkodtam a levegőt.

- Kellenek a meccsek, a Gyirmót elleni edzőmeccsen már játszottam 60 percet, de a pénteki volt az első 90 percem a visszatérés után, amit a második félidőben már éreztem. Rossz érzés volt hosszú ideig kívülről nézni a csapatot, hiszen minden játékos játszani szeretne, mentálisan nehéz megemészteni, amikor a lelátóról kell nézni a mérkőzéseket.

Sajnos a pályafutásom során 3-4 év kimaradt a sérülések miatt, egy ilyen hosszabb kihagyás fejben nagyon megviseli az embert, próbálom visszaépíteni magam és a legjobb tudásomat nyújtva segítsem a csapatot

- nyilatkozta a piros-kékek csapatkapitánya, hozzátéve, egyelőre a válogatottal nem foglalkozik, hanem szeretne mielőbb formába lendülni.

Hornyák: "A kapusunk a 93. percben fogott először labdát, be se tudott melegedni"; Grzelak: "A Puskás kockáztatott, mi nem" - értékelések
Az NB I 26. fordulójának nyitómérkőzésén a Fehérvár 0-0-ra végzett a Puskás Akadémiával - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.