Két válogatott játékos visszatért, újabb magyar a Bundesligában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2022. február 14., hétfő 11:57
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 14., hétfő 11:57

NÉMETORSZÁG

A három magyar játékost is foglalkoztató RB Leipzig 3-1-re nyert vendége, a Köln ellen múlt pénteken. A lipcsei együttesben Gulácsi Péter és Willi Orbán végig a pályán volt, míg Szoboszlai Dominik - már 3-0-s vezetésnél - a 70. percben állt be.

A Borussia Dortmund könnyedén, 3-0-ra győzött az Union Berlin vendégeként a német bajnokság 22. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. A hazaiaknál csereként pályára lépett a januárban szerződtetett Schäfer András, aki most mutatkozott be a Bundesligában. A magyar válogatott középpályás a 78. percben lépett pályára és a 95.-ben sárga lapot kapott.

Sallai Roland, a Freiburg magyar válogatott támadója 67 percet játszott a Szalai Ádámot csereként bevető Mainz ellen, a mérkőzés 1-1-es döntetlennel ért véget.

BELGIUM

Németh András ezúttal nem volt ott a belga Genk keretében, a fiatal magyar csatár nélkül felálló, Bernd Storck vezette gárda azonban nélküle is 2-0-ra verte hazai pályán a Standard Liége-t és feljött a már Európa Liga-playoffot érő 8. pozícióba a Jupiler League tabelláján.

HOLLANDIA

Kiss Tamás, a Cambuur magyar válogatott szélsője a kispadról figyelte az eseményeket a Zwolle ellen. Csapata 4-3-ra kikapott hazai pályán.

Szőke Adrián, a Heraclas U21-es magyar válogatott támadója csereként a 92. percben lépett pályára az Utrecht ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Az elmúlt napokban a Milantól az AZ Alkmaarhoz szerződő Kerkez Milos a Waalwijk elleni (4-0) kupameccsen debütált újdonsült csapatában, miután csereként a 78. percben állt be. A hétvégén viszont már kispados volt a Go Ahead Eagles ellen 4-1-re megnyert bajnokin a holland élvonal 22. fordulójában.

Rácz Barnabás a kezdőcsapat tagja a holland másodosztályú Eindhovennél az Oss elleni idegenbeli bajnokin. A magyar középpályás a 15. percben ki is osztott egy gólpasszt, a szögletét követően szerzett gólt fejjel Mawouna Amevor. Az Oss még az első félidőben egyenlíteni tudott, de végül az Eindhoven a 82. percben szerzett gólnak köszönhetően behúzta a három pontot - Rácz a 75. percig volt a pályán.

SVÁJC

Bolla Bendegúz, a svájci élvonalbeli Grasshoppers magyar válogatott védője végigjátszotta a Lausanne ellen 2-0-s sikerrel végződő bajnokit a svájci bajnokság 22. fordulójában.

A napokban igazolt Varga Kevin csereként, a 73. percben állt be a svájci Young Boys csapatába, amely 3-1-re győzött a Basel elleni, egy-egy piros lapot is hozó csúcsrangadón.

CIPRUS

Novothny Soma, a ciprusi élvonalban szereplő Anorthosis Famagusta magyar csatára nem játszhatott a 15. fordulóból elhalasztott Aris elleni mérkőzésen múlt csütörtök este. Sajtóhírek szerint a 27 éves támadó egészségügyi kártyáját nem adták ki 24 órával a mérkőzés eredeti időpontja előtt (január 4.), így Temur Ketsbaia vezetőedző kénytelen volt őt nélkülözni, így nem léphetett pályára a Bognár Istvánt is nélkülöző Aris ellen 3-1-re megnyert találkozón.

Gyucsó Ádám, az AEK Larnaca magyar válogatott szélsője kispados volt az Olympiakos Nicosia ellen (0-0), míg Paulo Vinícius (APOEL) győztes csapat tagja volt, miután az újonc PAEEK 3-1-re nyertek idegenben.

Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott védője részleges bokaszalag-szakadást szenvedett a Xilotimbu elleni kupameccsen, ezért kihagyta az Anhas ellen 2-0-ra elveszített találkozót a ciprusi élvonal 20. fordulójában.

Megyeri Balázs, az AEL Limasszol magyar kapusa szintén nem volt keretben az Apollon Limasszol ellen (2-1) múlt csütörtökön.

LENGYELORSZÁG

Legutóbb tavaly szeptember 11-én lépett pályára a lengyel bajnokságban a sportsérvvel műtött Tamás Márk, múlt péntek este pedig a kezdőcsapatban tért vissza a Slask Wroclaw bajnokiján. A magyar válogatott védő végigjátszotta a találkozót, csapata idegenben 1-1-es döntetlent ért el.

Vida Kristopher, a Piast Gliwice magyar szélsője csereként a 60. percben állt be a Wisla Plock ellen 2-0-ra megnyert bajnokin a lengyel első osztály 21. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

Szalai Attila, a Fenerbahce magyar válogatott hátvédje előbb kezdőként végigjátszotta a Kayerispor ellen 1-0-ra elveszített kupameccset, majd szombaton is végig a pályán volt a Giresunspor ellen 2-1-re megnyert bajnokin. A 24 éves bekk az első félidőben sárga lapot kapott.

AUSZTRIA

Major Sámuel a padról szállt be (a 78. percben) az osztrák élvonalbeli Admira Wackernél, az ugyancsak nemrég klubot váltó 20 éves jobbhátvéd egy 1-1-s döntetlen részese volt a Hartberg otthonában.

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója nem volt a keretben az Austria Wien ellen 2-0-ra elveszített bajnokin.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám, az AC Pisa magyar válogatott középpályása kezdőként végigjátszotta a Ternana ellen gól nélküli döntetlennel végződő találkozót az olasz másodosztály 22. fordulójában.

Balogh Botond (Parma) a kispadról figyelte az eseményeket a Pordenone elleni (4-1) bajnokit.

SZERBIA

A Proleter magyar támadója, Kun Bertalan 74 percet töltött a pályán, és az első félidőben sárga lapot is beszedett a Radnicki 1923 ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Bocskay Bertalan, a Topolya magyar védekező középpályása végig a pályán volt a Mladost ellen. Csapata 2-0-s vereséget szenvedett a szerb élvonal 22. fordulójában.

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott játékosa kispadról figyelte az eseményeket a Radicki Nis ellen 2-0-ra megnyert összecsapáson.

SZLOVÁKIA

A Fortuna Liga 20. fordulójában a DAC 1-1-es döntetlent játszott a Spartak Trnava (Nagyszombat) vendégeként. Hahn János kezdőként 60 percig volt a pályán, Kalmár Zsolt sérülése után újra edzésbe állt és szerződést hosszabbított, Szendrei Ákos sérülése után lábadozik.

Holman Dávid, a Slovan Bratislava magyar válogatott középpályása 267 nap elteltével játszott ismét a pozsonyiak színeiben, miután a Senica ellen 5-0-ra megnyert bajnokin csereként a 85. percben lépett pályára.

HORVÁTORSZÁG

Lovrencsics Gergő kezdett, a Hajduk Split pedig 3-1-re győzött hazai pályán a Slaven Belupo elleni horvát bajnokin, így jelenleg a második a tabellán. A válogatott jobb bekk/szélső a 69. percig volt a pályán, ekkor már 2-1-re vezetett a csapata.

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 3-1-re nyert a Rijeka ellen. A magyar válogatott középpályás kezdőként 90 percig volt a pályán a horvát élvonal 23. fordulójában.

Gundel-Takács Bence is bemutatkozott új csapatában, a horvát másodosztályú NK Jarunban, miután védte csapata kapuját a Dugopolje ellen 1-1-re végződő bajnokin.

INDIA

Koman Vladimir, a Chennaiyin korábbi magyar középpályása vádliizom-sérülés miatt nem játszott a Goa ellen 5-0-ra elveszített meccsen.