Fotó: ztefc.hu

Itt az újabb Fradi-vereség: Zalaegerszegen is 8 pont maradt a bajnok előnye - videó

Újabb kellemetlen meglepetésbe futott bele a bajnok és listavezető Ferencváros az OTP Bank Ligában, a felforgatott összeállításban pályára lépő címvédő 1-0-ra kikapott a ZTE otthonában, és csak 8 pont maradt az előnyéből.
Dudás Gábor 2023. március 19., vasárnap 22:12
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 19., vasárnap 22:12

I. FÉLIDŐ:

A nem túl magas színvonalú első játékrészt (és mérkőzést...) az eléggé felforgatott csapattal játszó FTC kezdte fölényben és néhány lehetőséget is kidolgozott a bajnok Demjén kapuja előtt. Sagal lövése, Zachariassen beadása vagy épp Knoester fejese sem volt veszélytelen az első negyedórában.

Aztán magához tért a ZTE is és a 21. percben, Grezda révén az első komolyabb helyzetét is kidolgozta. A 37. percben aztán a Fradi egyik friss igazolása, Boudjemaa is besegített a kék-fehéreknek, odapasszolta ugyanis a labdát Ikobának, aki ugyan megiramodott a kapu felé, de a vendégek légiósa javított és utolérte, mielőtt lőhetett volna.

Amikor már úgy tűnt, hogy döntetlennel fordulnak a felek, megszerezte a vezetést a ZTE! A 46. percben előbb a középpályán veszített labdát a Ferencváros, majd Civic szaladt alá egy felívelt Kovács-passznak, Meshack pedig megindult, becsapta egy csellel Knoestert, majd ballal remekül lőtt 13 méterről a jobb felső sarokba (1-0).

II. FÉLIDŐ

A fordulás után egy Ikoba-fejes jelentette az első lehetőséget, majd Boudjemaa újabb hibáját követően Kovács lőtt 14 méterről a Fradi-kapu mellé.

A 69. percben jött az addigi legkomolyabb vendéghelyzet, a csereként beállt Gojak szögletét követően Knoester lőtt az ötösről, de Demjén bravúros védéssel hárítani tudott. Négy perccel később Zachariassen kapott egy majdnem tökéletes indítást, majd higgadtan a hálóba is lőtt - de lesről indult a norvég középpályás, ezt a VAR-szoba is megerősítette.

A láthatóan feszültté vált végjátékban Knoester blokkolt lövése, majd Frederiksen védett fejese jelentett némi izgalmat a hazai kapu előtt,

Sorozatban négy tétmeccset 2011 augusztusában veszített el legutóbb a Ferencváros, amely "csak" 8 ponttal vezeti a tabellát az üldöző Kecskemét előtt. A nagyot harcoló és szép gólt szerző ZTE hosszú idő után győzte le az FTC-t hazai pályán, ezzel feljött a 7. pozícióba a válogatott szünet előtt.

OTP BANK LIGA, 24. FORDULÓ:

Zalaegerszeg – Ferencváros 1-0 (Meshack 46.)

ZTE: Demjén - Lesjak, Kálnoki Kis, Csóka - Szalay (Németh D., 93.), Kovács B., Tajti, Safronov, Meshack - Grezda (Mim, 53.), Ikoba

FTC: Dibusz - Botka, Abena, Knoester, Civic (Mercier, 70.) - Esiti, Boudjemaa (Gojak, 65.) - Sagal (Marquinhos, 51.), Zachariassen, Traoré - Frederiksen

Vasas FC – Paksi FC 2-3

Puskás Akadémia – Újpest FC 5-1

"Mi a gond, mester?": Moniz interjú közben hívta oda magához Csercseszovot - edzői értékelések
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es mérkőzéseket Angyalföldön, Felcsúton és Zalaegerszegen. Ertékelések.