Fotó: pfla.hu

NB I: Kiütés Felcsúton, 12 perc alatt összeomlott az Újpest

A Ferencváros után az Újpestet is legyőzte a Puskás Akadémia, amely vasárnapi, 5-1-s sikerével fellépett a dobogó harmadik fokára az OTP Bank Ligában.
Dudás Gábor 2023. március 19., vasárnap 17:26
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 19., vasárnap 17:26

I. FÉLIDŐ:

A Puskás Akadémia kezdte jobban a mérkőzést, a hazaiak már a 10. percben megszerezték a vezetést: Colley átlőtte a labdát a hosszúra, ahol érkezett Corbu és három méterről a kapuba passzolt (1-0).

A 24. percben Gruber 16 méteres lövése megpattant, Nikolic bravúrral védett. Nem sokkal később Colley éles szögből Nikolicba vágta a labdát.

A 33. percben először veszélyeztetett az Újpest: Mudrinski 20 méteres bombáját Markek kiütötte, az ismétlést Pauljevic az oldalhálóba vágta. 1-0 volt a félidei állás.

II. FÉLIDŐ:

Az Újpest kezdett aktívabban és kétszer is közel járt az egyenlítéshez. Előbb a válogatott keretbe is meghívott Csoboth - leendő csapattársa, a tegnap még a Bundesligában meccselő Szoboszlai Dominik szeme láttára -  futott el a bal szélen, majd kissé kisodródva kapura is lőtt, de Markek védeni tudott. Nem sokkal később, az 53. percben Mudrinski próbálkozott 16 méterről és alig tévesztette el a kaput.

Amikor viszont már reménykedni kezdhetett volna a vendégcsapat, elkezdtek potyogni a hazai gólok. A 62. percben Colley és Levi játszott össze remekül, a középpályás lövését még védte Nikolic, a kipattanót viszont a csatár 4 méterről a kapuba pofozta (2-0).

Hat perccel később Bartolec jobbról érkező beadását Colley tökéletes mozdulattal fejelte 6 méterről kapuba (3-0), majd a 74. percben Gruber lövése még kivágódott a bal oldali kapufáról, a kipattanónál viszont megint egy felcsúti eszmélt a leggyorsabban, a csereként beállt Slagveer zörgette meg a hálót közelről (4-0).

12 perc alatt eldőlt tehát minden, az Újpest-szurkolók tulajdonos- és edzőváltást is "sürgettek" a lelátón, miközben a pályán egy fiatal cserejátékos szépített: a 83. percben Varga György egy remek csel, után 15 méterről, ballal pókhálózta ki a jobb felsőt (4-1).

A végére azonban visszaállt a négygólos különbség, a 89. percben Slagveer lépett ki ziccerben, de nem lőtt, hanem önzetlenül Zahedi elé passzolt, a csatár pedig 6 méterről az üres kapuba belsőzött.

5-1-re győzött így a Puskás Akadémia, ezzel fellépett a dobogó alsó fokára. Az Újpest viszont maradt a 10., mindössze két pontra a kiesőzónától.

OTP BANK LIGA, 24. FORDULÓ:

Puskás Akadémia – Újpest 5-1 (Corbu 10., Colley 62., 68., Slagveer 74., Zahedi 89., ill. Varga Gy. 83.)

PAFC: Markek - Bartolec, Spandler, Golla, Brandon - Levi, Favorov (van Nieff, 75.), Plsek, Corbu (Zahedi, 57.) - Gruber (Slagveer, 70.), Colley (Szolnoki, 84.)

Újpest: Nikolic - Pauljevic, Hall, Antzoulas, Kastrati (Boumal, 61.) - Jakobi, Mörschel, Szabó B., Mack (Croizet, 61.) - Csoboth (Varga Gy., 77.), Mudrinski (Ambrose, 78.)

Vasas FC – Paksi FC 2-3

20:15: ZTE – Ferencváros

NB II: Visszavette az első helyet a Diósgyőr, a Gyirmót már a dobogón - eredmények, videó
A DVTK legyőzésével a hét elején a tabella élére ugró MTK Budapest döntetlent játszott Csákváron, a borsodiak viszont kiütötték a bő félórát emberhátrányban játszó Szentlőrincet, így ismét a miskolciak állnak az első helyen. A Gyirmót Balmazújvárosban győzte le a Nyíregyházát, közben a PMFC ikszelt Szombathelyen, így már a győriek állnak a harmadik helyen, de a Siófokon három pontot szerző Ajka is megelőzte a pécsieket.  A Szeged Géresi góljának is köszönhetően fektette kétvállra idegenben a kupaelődöntős Budafokot.