Fotó: facebook.com/FKQarabagh

Háromszor állt talpra a Fradi a BL-végzete ellen: Először talált be a magyar gólkirály - videó

3-3-s döntetlennel ért véget a Ferencváros és az azeri bajnok Qarabag keddi felkészülési mérkőzése Ausztriában.
Csakfoci.hu 2023. június 27., kedd 19:47
Szerző: Csakfoci.hu 2023. június 27., kedd 19:47

Már a 6. percben vezetést szerzett az azeri bajnok Qarabag az egyfajta vegyescsapattal felálló Ferencváros ellen, a két gárda ausztriai felkészülési mérkőzésén, és utána is volt két lehetősége, de a Kecskemétről visszatért és ezúttal Dibusz Dénes helyébe lépő Varga Ádám mindkétszer védeni tudott.

A jobb azeri kezdés ellenére gyorsan jött a Fradi egyenlítő gólja is: a 16. percben a Paksról igazolt magyar gólkirály, Varga Barnabás fejjel volt eredményes - ez volt az első gólja hivatalos meccsen, FTC-mezben (1-1).

A Qarabag azonban ugyancsak gyorsan reagált, előbb a kapufát találta el, majd Akhundzade második góljával ismét előnybe került (2-1). A Ferencváros azonban még a szünet előtt újfent egyenlített, Amer Gojak passza után a szintén a nyáron igazolt Tosin Kehinde talált be (2-2).

A másoldik játékrészt azonban megint jobban kezdte az FTC-t tavaly a Bajnokok Ligája selejtezőjében megtréfáló azeri bajnok, Andrade az 58. percben távolról volt eredményes (3-2). Nem sokkal később beállt Botka Endre és az Izraelből érkezett Abu Fani is, végül pedig a magyar válogatott védő lett a Fradi hajráhőse, hiszen a 86. percben ő szerezte a harmadik ferencvárosi egyenlítő gólt, beállítva a 3-3-s végeredményt.

A végén, Loncar kapufájánál pedig akár a Fradi is megnyerhette volna a meccset.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

Qarabag - FTC 3-3 (Akhundzade 6., 39., Andrade 58., ill. Varga B. 16., Kehinde 42., Botka 86.)

FTC: Varga – Kaján, Cissé, Knoester, Civic, Esiti, Gojak, Zachariassen, Katona B., Kehinde, Varga B.

Cserék: Abena, Traoré, Lisztes, Baturina, Pászka, Baráth P., Loncar, Botka, Abu Fani

A gólok

Fradi: Újabb angol csapat nézte ki Ryan Mmaee-t - sajtóhír
Angol sajtóhírek szerint a Preston North End kölcsönben szerette volna leigazolni Ryan Mmaee-t, azonban a Fradi visszautasította az ajánlatot.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.