Fotó: dvtk.eu

Felkészülés: Egy év után talált be újra a magyar válogatott támadó, bombagóllal egyenlített a Diósgyőr - videó

Újra pályára lépett Nagy Dominik és gólt is szerzett a Diósgyőr elleni felkészülési mérkőzésen.
Nyikes Zoltán 2023. március 25., szombat 14:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 25., szombat 14:51

Pénteken a MOL Fehérvár FC és a Kecskeméti TE, szombaton pedig a Mezőkövesd Zsóry FC lépett pályára felkészülési mérkőzésen az NB I-es csapatok közül, Kuttor Attila együttesének ellenfele a másodosztályú Diósgyőri VTK volt.

A DVTK oldalának beszámolója szerint az első játékrészben még csak helyzetekig jutottak a felek, a második félidőben aztán már jöttek a gólok is. A 73. percben a vendégek 10-szeres magyar válogatott támadója, Nagy Dominik  kígyózott át a diósgyőri védelmen, elhúzta  a kapus mellett is, majd az üres kapuba lőtt, 0-1. A 27 éves játékos legutóbb 2022. április 16-án lépett pályára NB I-es bajnokin - gólt tavaly márciusban szerzett utoljára -, még a Honvéd színeiben, télen aztán Mezőkövesdre igazolt, ahol egy felkészülési mérkőzésen játszott, de az élvonalban csak egyszer volt nevezve a meccskeretbe.

A győzelmet végül nem tudta megszerezni a Mezőkövesd, a 90. percben ugyanis Radics Márton 25 méterről, jobbról hatalmas bombagólt lőtt, 1-1.

Felkészülési mérkőzés

Diósgyőri VTK (NB II)–Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (Radics 90., ill. Nagy D. 73.)

DVTK: Senkó Zsombor (Branislav Danilović, 46.) - Csirmaz István (Radics Márton, 63.), Szatmári Csaba (Viczián Ádám, 46.), Bárdos Bence (Szűcs Kornél , 46.), Medgyes Sinan (Bokros Szilárd, 63.) - Koman Vladimir (Ferencsik Bálint, 73.), Holdampf Gergő (Bényei Ágoston, 63.), Cseke Benjámin (Illés Bálint, 63.) - Könyves Norbert (Bertus Lajos, 40.), Eppel Márton (Yevhen Leshchynskyi, 73.), Lukács Dániel (Vincze Dániel, 63.).

Mezőkövesd: Riccardo Piscitelli - Baranyai Nimród, Andrej Lukić, Ilia Beriashvili, Steliano Filip - Lehoczky Roland, Aliaksandr Karnitski, Cseri Tamás - Dino Beširović, Thomas Ephestion, Vajda Sándor.
Mezőkövesd 2. félidő: Tordai Árpád - Baranyai Nimród, Pillár Róbert, Ilia Beriashvili, Vajda Sándor - Marko Brtan, Márkus Attila, Nagy Gergő - Lehoczky Roland, Bobál Gergely, Dino Beširović (Nagy Dominik, 64.)

Nagy gólja 1:45:35-től, Radicsé 2:03:00-tól

NB II: Újabb edzőváltás jöhet, Supka lehet a befutó
A csakfoci.hu információi szerint nagy eséllyel Supka Attila lehet a március elején menesztett Horváth Csaba utódja Mosonmagyaróváron.