Fotó: molfehervarfc.hu

Felkészülés: Kiütéses győzelemmel hangolt a Vidi a Fradi elleni bajnokira, a Kecskemét támadója nem bír leállni - eredmények

Dárdai Palkó duplázott a Siófok ellen, könnyedén nyert a Vidi a felkészülési mérkőzésen. A Kecskemét Szegeden győzött a bajnokságban is remek formában játszó Tóth Barna két góljának köszönhetően.
Nyikes Zoltán 2023. március 24., péntek 15:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 24., péntek 15:20

A válogatott szünetet kihasználva péntek délelőtt 11-kor felkészülési mérkőzést játszott a MOL Fehérvár FC az NB II-es Siófok ellen.

Az ötödik percben Kastrati került nagy helyzetbe, ezt Winter még hárítani tudta, azonban egy perccel később már tehetetlen volt a siófoki kapus, amikor Dárdai kapufája után Kastrati a hálóba lőtte a kipattanót (1-0). Egy perc volt hátra az első félidőből, amikor Kastrati remek beadását Dárdai fejelte közelről a kapuba (2-0) - írja összefoglalójában a Vidi klubhonlapja.

A 62. percben tovább növelték előnyüket a fehérváriak, egy szélről érkező szabadrúgást követően Bese fejelt a kapufára, a kipattanót Alef vágta közelről a léc alá (3-0). A 4-0-ás végeredményt Dárdai állította be a 65. percben, aki Schöntől kapott remek labdát egy szép támadás végén.

A Vidi jövő héten vasárnap 16:30-kor az FTC otthonában lép pályára az NB I következő fordulójában.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár

MOL Fehérvár FC-BFC Siófok (NB II) 4-0 (Katrati 6., Dárdai 44., 62., Alef 65.)

Vidi: Rockov - Bese, Csongvai (Menyhárt, 75.), Serafimov (Kojnok, 60.), Heister (Berekali, 75.) - Pokorny, Alef (Pető, 75.), Katona - Kastrati (Ambach, 80.), Dárdai (Szabó L., 75.), Schön

Siófok: Winter - Makrai, Varjas, Vágó, Varga - Szakály, Nyitrai - György, Horváth, Hegedüs - Farkas.
Csereként pályára lépett: Forgács, Volter, Pataki, Girsik, Nikházi, Dénes, Nemes, Kulifay.

Szintén felkészülési mérkőzést játszott pénteken az NB I második helyén álló Kecskeméti TE, amely a másodosztályú Szeged vendégeként lépett pályára.

Az élvonalbeli csapat végül magabiztos, 2-0-s sikert aratott a bajnokságban is parádésan játszó Tóth Barna duplájának köszönhetően.

A 28 éves játékos előbb a Banó-Szabó Bence által kiharcolt 11-est értékesítette, majd Zeke passzát követően egy okos csel után a léc alá bombázott néhány méterről.

Felkészülési mérkőzés

Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)-Kecskeméti TE 0-2 (Tóth B. 50., 60.)

KTE: Kersák – Nagy K., Szabó A., Rjaskó, Szalai G., Zeke – Szuhodovszki, Vágó, Banó-Szabó – Tóth B., Májer.
Csere: Varga Á. (kapus), Katona M., Nikitscher, Meszhi, Belényesi, Bodor Z., Buna, Gréczi.

Szabó István, a Kecskeméti TE vezetőedzője: – Nagyszerű pályán, nagyszerű körülmények közt játszhattunk egy kiemelkedő képességű NB II.-es csapat ellen. Nagy hasznunkra volt ez a mérkőzés. Gyorsan és kombinatívan játszottunk, a srácok tényleg élvezték a futballt. Kis hiányérzetem a kimaradó helyzeteink, illetve a rosszul megvalósított pontrúgások miatt volt, de ez benne van a játékban. Megfelelő terhelést tudtunk adni azoknak, akik pályára léptek, szerencsére betegeink és sérültjeink is folyamatosan térnek vissza. Sok pozitívum volt ebben a meccsben összességében. Kapnak most egy kis pihenőt a játékosok, majd a jövő héttől folytatjuk a munkát, lesz időnk egy teljes hetet készülni a Mezőkövesdre. (kecskemetite.hu)

NB II: Újabb edzőváltás jöhet, Supka lehet a befutó
A csakfoci.hu információi szerint nagy eséllyel Supka Attila lehet a március elején menesztett Horváth Csaba utódja Mosonmagyaróváron.