Ennyit keresnek a legjobb székely csapatnál a játékosok - reagáltak a román vádakra

Miután néhány román lap és futballvezető is felvetette, hogy magyar közpénzből is finanszírozzák a Sepsi OSK csapatát, a székelyföldi gárda elnöke tiszta vizet öntött a pohárba, sőt, még a bérekről és a költségvetésről is nyíltan beszélt. 
Dudás Gábor 2019. február 8., péntek 10:34
Miután néhány román lap és futballvezető is felvetette, hogy magyar közpénzből is finanszírozzák a Sepsi OSK csapatát, a székelyföldi gárda elnöke tiszta vizet öntött a pohárba, sőt, még a bérekről és a költségvetésről is nyíltan beszélt. 
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 8., péntek 10:34
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az utóbbi hónapokban többször is téma lett Romániában, hogy Magyarország pénzzel is támogatja két székelyföldi fociklub, az élvonalbeli Sepsi OSK és a harmadik ligás Csíkszereda működését. Volt, aki visszásnak is nevezte a helyzetet, mondván Magyarországról "avatkoznak bele" anyagilag a román bajnokság végkimenetelébe azzal, hogy a két klub mintegy 3,2-3,2 millió eurós támogatást kapott.

Diószegi László, a Sepsi elnöke a román Pro X-nek tette tisztába a helyzetet és a csapat büdzséjét, valamint a játékosok fizetését illetően is nyilatkozott.

- Egy ország vagy kormány sem támogathat itteni profi klubot. Van egy akadémiánk, arra és az infrastruktúrára költöttük az összeget. Az első csapat egy forintot sem kapott ebből, épült viszont két füves és egy műfüves pálya az utánpótlásnak. A Sepsi költségvetése nagyjából 4 millió euró a 2018/2019-es idényben, ami nem egy nagy büdzsé a többi csapathoz képest. A csapatban egy játékosnak van öt számjegyű fizetése, ő 10 ezer eurót keres havonta, a többiek 2 és 5 ezer euró között - mondta Diószegi.

Átigazolások
Fradi
Peretz nem jön
A Ferencváros egykori kiszemeltje, 31 éves Dor Peretz új szerződést kötött klubjával, a Maccabi Tel-Avivval. A középpályás iránt a Dinamo Zágráb, a CSZKA Szófia és az FTC is tett ajánlatot korábban. (ulloi129.hu)  
Szentlőrinc
Gyurján Ajkán
Szerződése lejártával távozott a Szentlőrinc kapusa, Gyurján Márton, és az előttünk álló szezont a szintén Merkantil Bank Liga NB II-es FC Ajka gárdájánál kezdi meg. (szentlorincse.hu)  
Vasas / Mezőkövesd
Kölcsöncsatár
A több játéklehetőség reményében a Vasas 20 éves támadója, Mamusits Patrik a következő szezont kölcsönben az NB II-es Mezőkövesdnél tölti. (vasasfc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz