Döntött az MLSZ: Megvan, hány csapatos lesz az NB I és az NB II

Nem nyúlnak a jelenlegi rendszerhez, minden marad a régiben.
Mokány Lajos 2017. március 2., csütörtök 20:21
Nem nyúlnak a jelenlegi rendszerhez, minden marad a régiben.
Szerző: Mokány Lajos 2017. március 2., csütörtök 20:21
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A szövetség honlapjának tájékoztatása szerint az elnökség vizsgálta a következő időszak versenykiírásait, miután számos kezdeményezés, javaslat került a testület elé. Szóba került például az NB I-es bajnoki lebonyolítás kibővítése három helyett négy körösre. Az így egy-egy csapatra háruló idényenkénti 44 mérkőzés (négyszer tizenegy) a stadionok teljeskörű felújításának befejezése előtt, Magyarország időjárási körülményei mellett nem reális.

A Magyar Kupa és a professzionális bajnokságok lebonyolítása a korábban meghatározott létszámmal (NB I - 12 csapat, NB II - 20 csapat) és formában zajlik az elkövetkező években is. Felvetődött a másodosztály mezőnyének szűkítése, ám az egész ország területén zajló fejlesztés szempontját figyelembe véve az elnökség a jelenlegi létszám megtartását tartotta indokoltnak. 

Ki nyeri az NB II-őt? Fogadj - magas szorzók a meglepetésekre!

Címkék: #NB I #NB II #MLSZ
Átigazolások
Ex-Fradi
Gartenmann Olaszországban?
Sajtóhírek szerint Stefan Gartenmann közel áll ahhoz, hogy az olasz másodosztályú Sampdoria játékosa legyen.
BVSC
Szélső érkezett
Az NB II-ben szereplő BVSC szerződtette a ZTE-től távozó 21 éves szélsőt, Papp Csongort.
Vidi
2 támadó érkezhet
A Csakfoci információi szerint Nagy Dominik és Cipf Dominik is a Videoton játékosa lehet.
Tovább az összes átigazoláshoz