Fotó: fradi.hu

Csercseszov: "Döntetlen? A Leverkusen elleni meccs szempontjából semmiféle jelentősége nincs" - Kuttor szerint még győzhettek is volna

Így látta a két szakvezető, Sztanyiszlav Csercseszov és Kuttor Attila a pénteki Ferencváros-Mezőkövesd NB I-es meccset (1-1). Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2023. március 3., péntek 23:20
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 3., péntek 23:20

OTP BANK LIGA, 22. FORDULÓ:

FERENCVÁROS - MEZŐKÖVESD 1-1 (Traoré 11., ill. Drazic 24.)

FTC: Dibusz - Wingo, Kovacevic, Abena, Civic - Sigér, Esiti (Vécsei, 46.) - Marquinhos (Gojak, 77.), Mercier (Zachariassen, 65.), Traoré - R. Mmaee (Frederiksen, 46.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai K., Lukic, Pillár, Filip - Besirovic, Lehoczky (Vajda, 46.), Karnitski, Molnár G. (Beriashvili, 91.), Cseri (Babunski, 65.) - Drazic

Részletes beszámoló itt!

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): - Jól kezdtük a mai mérkőzést, lőttünk egy gólt, utána pedig egy másodikat is, amit elvettek. És egy ilyen szituáció kicsit visszafoghatja magát a játékot, a játékosok kicsit visszaeshetnek. Emiatt ezután kaptunk egy jó kontratámadást az ellenféltől, amiből gól született. Úgy gondolom, hogy sok energiát fektettünk bele a mai mérkőzésbe, sajnos kevés pontot sikerült ebből megszereznünk. Ilyen vagy hasonló mérkőzésre számítottam, hiszen az első osztályban mindig is kemény meccsek zajlanak. Úgy gondolom, hogy a Mezőkövesd a téli szünet után nagyon jó formában van, nem veszítettek mérkőzést. A fiúk mindent beleadtak ma a pályán, természetesen volt egy-két hiba, ami mindig benne van a fociban.

Sajnos döntetlen lett a meccs, de a Leverkusen elleni találkozó szempontjából semmiféle jelentősége nincs annak, hogy nem győztünk.

Gojak sajnos hosszas sérüléssel küzdött, ma pedig meg kívántam neki adni a lehetőséget, megkapta a 20 percét. A keretünkben sok a sérült, minden egyes bevethető játékosra maximálisan szükség van.

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Úgy gondolom, hogy megérdemelten szereztünk pontot. Elindultunk egy úton, hiszünk abban, amit csinálunk, harcolunk egymásért - és ennek az eredménye ez a mai pontszerzés is. A statisztikákkal és sorozatokkal nem foglalkozunk, mert következő mérkőzésre készülünk, és ugyanúgy mindig a legjobbunkat szeretnénk nyújtani, és az adott napon kihozni magunkból a maximumot. Ma ez egy Ferencváros ellen egy döntetlenre volt elég.

Igen, akár nyerhettünk is volna. Az első húsz percet leszámítva jól játszottunk. Utána, mikor "kitaláltuk", hogy miben lehetünk a mai napon eredményesek, elkezdett működni a dolog. A második félidőben bár nyomott a Ferencváros, de tiszta lehetőségeink nekünk voltak. De nem vagyok elégedetlen.

Az elején egy egy bátrabb játékot gondoltunk, hogy esetleg nyomás alá tudjuk helyezni az ellenfelet, de azt gondolom, hogy egyébként igen élesen lépett pályára a Ferencváros, úgyhogy egy kicsit zártabban kellett védekeznünk ahhoz, hogy eredményesek lehessünk. A végén bíztam benne, hogy nem volt érvényes a gól, nem láttam ugye a felvételt, de nagyon határozottan jelezte a partjelző a lest - hál' Istennek igaza volt.

A Leverkusen csapatkapitánya "altat": "A Fradi veszélyes, mi hullámzóak vagyunk. Nekem sem ez a legjobb szezonom" - interjú
Ő a finnek nemzeti hőse, akit évek óta a Bundesliga legjobb kapusai közt emlegetnek. Lukás Hradecký, a Ferencváros EL-ellenfelének csapatkapitánya a csakfoci.hu-nak nyilatkozott a Leverkusen és a Fradi közelgő párharcáról, annak esélyeiről, de beszélt a német élvonal magyarjairól is. Hradecký nagy tisztelője a magyar kapusoknak, akik szerinte komoly minőséget képviselnek. Tisztában van vele, hogy a Fradi ellen nem vár rájuk könnyű párharc, de ha továbbjutnak, azt sem tartja lehetetlennek, hogy a döntőig meneteljenek.