Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I: A Fradi-úthenger megindult, de a Mezőkövesd talpra állt - döntetlen a Leverkusen elleni főpróbán

Hiába játszott nagy fölényben az FTC a meccs első negyedében, a Mezőkövesd 0-1-ről felállva pontot szerzett a listavezető otthonában, az OTP Bank Liga 22. fordulójának nyitómeccsén.
Dudás Gábor 2023. március 3., péntek 22:15
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 3., péntek 22:15

Jobban kezdett a Ferencváros, úgy tűnt, a listavezető gyorsan le akarja zárni a mérkőzést. A szinte teljesen beszoruló vendégek a 11. percben kapituláltak is. Sigér leheletfinoman nyúlt alá a labdának, amely így a védők fölött az ötösön tanyázó Traoré lábára repült. A mali támadó átvette azt, majd a kapu jobb sarkába pöckölt (1-0).

Három perccel később úgy tűnt, megvan a második hazai gól is, de Traoré hiába lőtt a lábak között a kapuba 16-ról, a VAR és a visszajátszások szerint Ryan Mmaee eközben lesen állva zavarta a védésben Piscitellit, így érvénytelen lett a találat.

A 23 percig a kapu közeléig sem jutó vendégek aztán mondhatni a semmiből egyenlítettek. Dibusz "páncélmellényéről" pattant ki előbb a labda egy távoli Filip-löketet követően, majd Besirovic ismétlését blokkolták a hazaiak, de Drazic estében, 4 méterről már a kapuba talált (1-1).

A meg nem adott és az egyenlítő gól érezhetően megfogta az addig domináló FTC-t, kisebb is lett a nyomás a kövesdi kapun. Nőtt viszont a feszültség a pályán, erről árulkodott a 40. percben lezajlott kisebb csetepaté is, amelynek végén a kakaskodók közül Wingo, Marquinhos, illetve Lukic is sárgát kapott.

A hétperces ráadásban Piscitelli védett még nagyot Traoré közeli kísérleténél, a másik oldalon pedig a hazai gólnál még hibázó, de utána igen aktív Filip lőtt nem sokkal a kapu mellé 20 méterről.

A szünetben kettőt cserélő Ferencvárosnál a 48. percben megint felszisszenhettek, amikor Besirovic túlzott keménységgel csúszott oda az épphogy beállt Vécseinek, de a "narancssárgás" belépőből nem lett végül sérülés, csak sárga lap.

Az 51. percben Molnár egy előrevágott labdával teljesen egyedül indulhatott meg a kezdőkörből a kapu felé, de Civic végül utolérte és nagyot blokkolt már a 16-oson belül. A 60. percben már Dibusznak is munkája akadt, nem is akármilyen, Drazic ötméteres fejesét tornázta ki a válogatott hálóőr.

A másik kapunál a 73-74. percben jöttek az izgalmak, ekkor Piscitellinek és Pillárnak is be kellett mutatnia egy-egy nagyobb mentést. Az olasz kapus a 80. percben is a helyén volt, amikor a kapu torkában kellett leszednie a labdát Zachariassen fejéről, Frederiksen megpattanó beívelése után.

A 84. percben a mezőny egyik legjobbja, Drazic indult meg szépen a kapu felé, bolondítva a védőket is, de végül túlcselezte magát. A 88. percben aztán megrezdült a kövesdi háló: Zachariassen önfeláldozóan fejelt a hálóba, de a játékvezető és a VAR szerint is lesállás előzte meg(?) a gólt. Nem volt egyértelmű a helyzet...

Végül maradt az 1-1, a Mezőkövesd pontszerzése egyáltalán nem érdemtelen, a Fradi pedig így egy döntetlennel tudott melegíteni a Leverkusen elleni első EL-nyolcaddöntőre.

OTP BANK LIGA, 22. FORDULÓ:

FERENCVÁROS - MEZŐKÖVESD 1-1 (Traoré 11., ill. Drazic 24.)

FTC: Dibusz - Wingo, Kovacevic, Abena, Civic - Sigér, Esiti (Vécsei, 46.) - Marquinhos (Gojak, 77.), Mercier (Zachariassen, 65.), Traoré - R. Mmaee (Frederiksen, 46.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai K., Lukic, Pillár, Filip - Besirovic, Lehoczky (Vajda, 46.), Karnitski, Molnár G. (Beriashvili, 91.), Cseri (Babunski, 65.) - Drazic

Csercseszov: "Döntetlen? A Leverkusen elleni meccs szempontjából semmiféle jelentősége nincs" - Kuttor szerint még győzhettek is volna
Így látta a két szakvezető, Sztanyiszlav Csercseszov és Kuttor Attila a pénteki Ferencváros-Mezőkövesd NB I-es meccset (1-1). Edzői értékelések.
Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)