Fotó: fradi.hu

Csercseszov a fiatal játékosokról: "A mi dolgunk az, hogy szépen lassan a legmagasabb szintre emeljük őket"; a Vidi-edző szerint nagyjából 15 percig működött a játékuk - NB I-es értékelések

Az NB I 28. fordulójának szombati játéknapján két mérkőzést rendeztek - így látták a vezetőedzők a találkozókat.
Póczik Dávid 2023. április 22., szombat 22:31
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 22., szombat 22:31

MOL Fehérvár-Kecskemét 1-2

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Bartosz Grzelak (Fehérvár):

Nagyon csalódott vagyok, mert a hét folyamán az edzéseken jól mentek a dolgok, konkrét játéktervvel érkeztünk a meccsbe, amely nagyjából 15 percig működött is, utána viszont az teljesen befulladt.

- Lehetetlen területeken veszítettünk labdákat, pedig tudjuk, hogy a KTE egy remek csapat, amely a semmiből is képes gólokat szerezni. Az első gólra rögtön rárúgták a másodikat, mi pedig nem építettük fel elég gyorsan a támadásokat, márpedig az 5-4-1-es “mid-block”-ban védekező vendégek ellen ilyen lassú sebességgel nem lehetett megfelelő számú helyzetet kialakítani. A cserék adtak némi lendületet a játékunknak, de későn jött a szépítés, nem volt már nagy jelentősége, nem volt időnk egyenlíteni. (molfehervarfc.hu)

Szabó István (KTE): - Gratulálok a csapatomnak, hétről-hétre, kiemelkedő teljesítményt nyújtanak a játékosok úgy, hogy átlagban 20-25 NB I-es mérkőzés van a lábakban. Idejövünk Fehérvárra és nagyon bátran, kezdeményezően merünk játszani. Mi hiszünk bennük, ők hisznek magukban. Nagyon kreatívan játszottunk, nem engedtük kibontakozni a Fehérvárt, főleg az első félidőben. Számítottunk arra, hogy mélységi indításokkal a szélekről befelé indulnak a hazaiak, de gyorsak a mi szélsőhátvédeink is. A cserék után már nem voltam annyira elégedett, mert kicsit visszahúzódtunk, a 2-0 pedig veszélyes eredmény, de összességében megérdemelten nyertünk. Minden tekintetben le a kalappal a csapatom előtt. (molfehervarfc.hu)

Vasas-Ferencváros 0-1

Desits Szilárd (Vasas): - Úgy gondolom, hogy a csapat minden téren rendben volt. Gratuláltam a játékosoknak, mert ők mindent elkövettek azért, hogy ez a mérkőzés meglegyen, sajnos ez ma nem sikerült. Teljesen rendben volt a hozzáállás, ugyanúgy szervezettek voltunk, mint az előző mérkőzéseken. Sajnos akcióból nem sikerült gólt rúgnunk, az hiányzott. Abba most nem megyek bele, mennyire volt valós az a tizenegyes...Tudatosan, jól játszottunk a Ferencváros ellen, nem tudok negatívumot mondani a játékosokra vagy a mérkőzésre, kivéve az eredményt. Az elmúlt három mérkőzésen látszott, hogy ez a csapat mind mentálisan, mind taktikailag rendben van. Nyilván kellenének az eredmények, hogy legyen reménysugár. (m4sport.hu)

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): - Már a mérkőzés előtt is elmondtam, hogy a Vasas ellen mindig nagyon nehéz dolgunk van. Ez talán a hosszú, közös történelemnek is betudható. Úgy gondolom, hogy a második félidőben nagyon jól játszottunk, minden játékos - aki beállt - maximálisan hozzá tudott tenni a mérkőzéshez. A félidőben azt mondtam, hogy mindenképpen fel kell gyorsítanunk a játékunkat, ez meg is történt.

Természetesen tudjuk, mire képes Lisztes Krisztián, és a többi fiatal játékosunk. A mi dolgunk viszont az, hogy ezeket a fiatal játékosokat szépen lassan felemeljük arra a szintre, ahol maximálisan tudnak teljesíteni. Természetesen örülünk, hogy újra tudott segíteni a csapaton, de mindenhez idő kell és megfelelően fel kell készíteni a fiatal játékosainkat.

- Végezzük a saját dolgunkat, folyik továbbra is a bajnokság, számunkra a legfontosabb, hogy mérkőzésről mérkőzésre haladjunk a bajnoki cím felé. (m4sport.hu)