Fotó: MTI/Mónus Márton

NB I: A 17 éves Lisztes remek villanása három pontot ért a Fradinak Angyalföldön

Kiegyenlített találkozót hozott a Vasas-Fradi mérkőzés, végül Lisztes Krisztián villanása három pontot ért a zöld-fehéreknek.
Póczik Dávid 2023. április 22., szombat 21:25
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 22., szombat 21:25

A 4. percben kishíján megszerezte a vezetést a Ferencváros, Gojak passza után Ryan Mmaee 6 méterről találta el a felső lécet. Két perccel később a túloldalon Hinora remek fejesét tolta ki a léc alól Dibusz.

Tíz perc múlva Berecz buktatta R. Mmaee-t, a szabadrúgást az előre húzódó Kovacevic kissé balról a kapu tetejére fejelte. Nem sokkal később Berecz lövését Gojak blokkolta önfeláldozóan. Pászka 22 méterről tüzelt kapura, lövése a kapu fölé szállt.

A 30. percben egy szöglet utáni szituációnál Sigér kezére pattant a labda, de a VAR nem ítélt büntetőt. A 35. percben Holender ragyogóan ugratta ki Novothnyt, ám a Vasas támadója ballal csúnyán a kapu mellé lőtt. A következő támadás végén Sigér lőtt fölé 18-ról. A 42. percben előbb Baráth blokkolta Tokmac lövését, majd az ismétlést Traoré lőtte Uramba.

A fordulást követően R. Mmaee távoli szabadrúgását fogta Uram. Tíz perccel később Pászka remek átadása után lőtt kapu mellé Gojak. A 63. percben Owusu az ötös bal sarknál egy csellel elfektette Baráthot, majd 6 méterről csúnyán fölé tekert.

Két perccel később Hinora 20 méteres tekerését szedte ki Dibusz a bal felsőből. Holender kapásból durrantott kapu mellé a 68. percben. A 79. percben aztán Lisztes Krisztián három Vasas-védő között hozta magát helyzetbe, majd 19-ről, jobbal a jobb alsóba lőtt, Otigba lábán kissé megpattant a lövés, így Uram hiába nyújtózkodott, 0-1.

A győzelemnek köszönhetően a Fradi újra hat pontosra növelte előnyét a második Kecskeméttel szemben, míg a Vasas továbbra is 12.