Fotó: mlsz.hu

Csányi bejelentette, meddig marad biztosan 12 csapatos az NB I - Rossi szerződése és a budapesti BL-döntő is szóba került

Csányi Sándor bízik benne, hogy Marco Rossi innen megy nyugdíjba húsz év múlva, a 2025/26-os idényig pedig biztosan marad a 12 csapat az élvonalban.
Nyikes Zoltán 2024. április 5., péntek 16:36
Fotó: mlsz.hu
Csányi Sándor bízik benne, hogy Marco Rossi innen megy nyugdíjba húsz év múlva, a 2025/26-os idényig pedig biztosan marad a 12 csapat az élvonalban.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 5., péntek 16:36

A küldöttközgyülésen elmondott beszámolót követően Csányi Sándor MLSZ-elnök újságírói kérdésre elárulta, nincs napirenden Marco Rossi szövetségi kapitány hosszabbítása, mert másfél évig van szerződése. Hozzátette, szándéka szerint addig Magyarországon tartja, amíg csak lehet.

– Bízok benne, hogy innen megy nyugdíjba húsz év múlva. Emberileg és szakmailag is nagyon elégedett vagyok, nemcsak az eredményekkel, hanem a fiatalok beépítésével is – fogalmazott Csányi.

A klubfutballra áttérve kijelentette, a 2025/26-os idényig marad a 12 csapat az élvonalban.

A 16-os mezőnyt el tudnám képzelni, de van egy anyagi korlátja, mit bír el a magyar gazdaság. Foglalkozunk a kérdéssel, hogy változtassunk-e rajta, de a többség a 12 csapatos bajnokságot támogatja

– mondta az MTI érdeklődésére Csányi az OTP Bank Ligáról.

Csányi felsorolta, hogy Magyarország mennyi nemzetközi mérkőzést rendezett az utóbbi időben, így az Európa Liga döntőjét, az Európai Szuperkupáért kiírt találkozót, Európa-bajnoki mérkőzéseket. Megjegyezte, a koronavírus-járvány idején sok segítséget nyújtottak az európai szövetségnek a nemzetközi meccsek befogadásával, ahogy ezt teszik jelenleg az ukrán, a fehérorosz és az izraeli csapatok esetében is, amelyek nem szerepelhetnek hazai pályán.

– Nem tudom, kinek tűnt fel, egy dolog hiányzik még a sorból, a Bajnokok Ligája döntője. Ennél jobban csak az hiányzik, hogy kijussunk a vb-re – mondta Csányi az MLSZ 2026-os vagy 2027-es BL-döntő rendezésére beadott pályázatáról. – Két jelentkező van, Olaszország és Magyarország. Személy szerint a 2026-osban bízok, mert az közelebb van, de erről az UEFA dönt a május 22-i Európa Liga-döntőt megelőző napon. Ha nincs objektív kifogás Magyarországgal szemben, márpedig erről nem tudunk, akkor valamelyiket biztosan megkapjuk.

Olvastad már?
NB I: Hetekre száműzték a keretből a vezetőedző fiát - ez áll a háttérben
Honlapunk úgy tudja, hogy Banó-Szabó Bencét fegyelmi vétség miatt tette ki a Kecskemét meccskeretéből a klubvezetés.
Elolvasom
Átigazolások
MTK
Vasziljevics Hamburgban
A Bundesligában szereplő Hamburg SV-ben folytatja a 16 éves magyar tehetség, Vasziljevics Andrej.
Légiósok
Várják
A Barcelona pozitív jelentéseket kapott a kapusról, Yaakobishvili Áronról, aki jelenleg kölcsönben szerepel a másodosztályú Andorránál.
Utánpótlás
Magyar fiatal a Betisben
Molnár-Bencze Zsombor a Real Betishez igazolt. A magyar U16-os válogatott támadó pályafutását a Mészöly Focisuliban kezdte, tavaly az EF Huesca utánpótláscsapatához került, a sevillai klub most innen szerződtette őt.
Tovább az összes átigazoláshoz