Fotó: ujpestfc.hu

Az Újpest edzője a győztes meccs után: "Ennél rosszabbul nem is játszhattunk, mindenkit lecseréltem volna" - értékelések

Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Mezőkövesden, Újpesten és Kecskeméten. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2023. január 29., vasárnap 21:15
Szerző: Dudás Gábor 2023. január 29., vasárnap 21:15

Mezőkövesd - Puskás Akadémia 1-0

Beszámoló itt!

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - Azt gondolom, hogy küzdelmes mérkőzést játszottunk. Első tétmérkőzés volt két és fél hónap után, ami meg is látszott a játékunkon. A találkozó eleje nem indult gördülékenyen, volt több hibánk is, viszont a végére összeálltak fejben a játékosok és sikerült megszereznünk a vezetést, majd a győzelmet. Az eleje inkább a küzdelemről szól, utána a játék alapján is megérdemelten nyertünk. (mezokovesdzsory.hu / M4 Sport)

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Gratulálok a Mezőkövesdnek a 3 pont megszerzéséhez. Mi is ezért jöttünk, de sajnos a végén hibáztunk egy kulcsfontosságú momentumban. Le kellett volna blokkolnunk a labdát a beadásnál, de nem sikerült. A gól előtt végig mi domináltunk, viszont nem sikerült gólt szereznünk. Új csatárokat hoztam be, de nekik sem sikerült betalálniuk. Feleslegesen ideges lett a mérkőzés vége, ezért is nem sikerült nyernünk. Ezt a meccset meg kellett volna nyernünk. Erre történik egy ilyen ellentámadás, azt hiszem az első volt a második félidőben. A gólig mi domináltunk, egykapura játszottunk. Erre számítottunk, hogy a Mezőkövesd védekezni fog az egész mérkőzésen és kontrákra fog várni. Ez is történt sajnos. A középső védőink totálisan lemaradtak arról a helyzetről. Úgy nézett ki, idő kérdése volt, mikor rúgjuk a győztes gólt. Ez nem történt meg és belehibáztunk. (mezokovesdzsory.hu / M4 Sport)

(Fotó: pfla.hu)

Újpest - Bp. Honvéd 2-1

Milos Kruscic (Újpest): - Valóban úgy tűnik, hogy a csapat jobb oldalát érintő cserék hozták meg a változást. Sajnálom, hogy Varga Balázs gólját végül nem adták meg leshelyzet miatt, de tényleg óriási különbség volt a két félidő között.

Az első félidőben egyszerűen nem ismertem rá a csapatomra. Olyan volt, mintha nem ezeket a srácokat edzettem volna addig, nem volt bennük tűz, nem volt bennük energia, nem volt bennük támadószellem. Itthon ilyen lagymatag hozzáállást nem engedhetünk meg magunknak. 15 perc után láttam, hogy gyakorlatilag sehol sem vagyunk, nem futottak eleget a játékosok, nem küzdöttek, lassúak voltak a labdával, ennél rosszabbul tulajdonképpen már nem is játszhattunk. Úgyhogy abban bíztam, hogy innentől kezdve csak jobbra fordulhatnak a dolgok. Ha lehetett volna, az egész csapatot úgy, ahogy van, lecseréltem volna, mert mindenki, egytől egyig rosszul játszott az első félidőben.

Olyan játékosokat akartam behozni, akik futnak, akik lelkesek, akik tolják és vállukra veszik a csapatot. Ilyen volt például a fiatal Varga is, aki egy nagyon tehetséges, félelmet nem ismerő srác, bevállaltam ezt a kockázatot, hogy felhozom ezeket a játékosokat a pályára. Ez a kockázat pedig kifizetődött. Az első félidőben amúgy a Honvédnak sem volt ziccere. Úgy érzem, hogy mi voltunk azok, akik hozzásegítettük őket ahhoz, hogy gólt szerezzenek. Rögtön az fordult meg a fejemben, amikor bekaptuk az első gólt, hogy innentől kezdve elég nehéz lesz, hiszen nehéz idegenbeli mérkőzésekre várnak ránk, és általában eddig az volt a jellemző, hogyha mi kaptuk be az első gólt, akkor nehezen tudtunk abból a helyzetből kikászálódni. Mindig jobban állt az Újpest szénája, hogyha mi lőttük az első találatot. Azonban a mai meccsen megmutattuk, hogy van a csapatnak tartása, van karaktere. Az idegenbeli meccseknél valóban felmerül mindig az a nehézség, hogy az Újpest az első bekapott gól után egy kicsit elveszti a hitét, de igazából teljesen mindegy, hogy hol játsszuk ezt az idegenbeli mérkőzést, legyen az a Ferencváros, vagy bármelyik más csapat, az Újpest szerintem bárhol veszélyes lehet, és hogy ha ezek a fiatal játékosok a helyzetkihasználásukat javítják és jól bemozogják az üres területeket, akkor biztos vagyok benne, hogy veszélyt jelenthetnek bármelyik ellenfélre.

Dean Klafuric (Honvéd): - A futballban bármi megtörténhet, ez ma is így volt. Domináns, jó játékot játszottunk, nem engedtünk teret a hazaiaknak negyvenöt percig, talán még jobban is állhattunk volna, mint az 1–0-s vezetésünk, de az Újpest a szünet után megfordította a találkozót. A második játékrészben hiányzott az agresszivitás és a koncentráció, nem nyertük meg a párharcokat, nem voltunk elég figyelmesek, ami nem fér bele, mert ez lesz a következménye. Nem tudtunk a saját filozófiánk szerint játszani, de úgy gondolom, hogy az első játékrészből kell kiindulni és a másodikban látott hibákat kigyomlálni. Továbbra is sokat kell dolgozni és tenni azért, hogy az első félidőben mutatott játékot hosszabb ideig tudjuk fenntartani, akár az egész mérkőzésen keresztül. (honvedfc.hu)

Kecskemét - MOL Fehérvár 2-1

Szabó István (KTE):Így a meccs után úgy érzem, hogy a mi akaratunk érvényesült. Az alapvető elképzelésünk az volt, hogy ha ellenfelünk kirúgásból hozza a labdát, akkor felmegyünk rájuk, a magas zónában letámadjuk őket. A középső zónában, illetve hátul is kiválóan futballoztunk. Különösen az átmenetekben voltunk jók. Az első félidőben nagyszerű góllal szereztünk vezetést, ám a Fehérvár hamar válaszolt. A szünetben kértem a srácokat, hogy folytassuk, amit azelőtt, játsszuk a saját játékunkat. Többször is a védők mögé tudtunk kerülni, felvállaltuk az üres területekbe való befutásokat. Az új játékosaink nagyszerűen illeszkedtek be, de mindenkit ki kell emelni. Nagy Krisztián és Szuhodovszki Soma gyönyörű gólt szerzett, Rijáskó Mihály a műtétje után két héttel játszott remekül, sok jó egyéni teljesítményünk volt ma. Úgy gondolom, egy remek mérkőzésen jó ellenfél ellen nyertünk megérdemelten. A bennmaradáshoz még 8-10 pont kell, egyelőre ez a fő célunk, de ha így tudunk tovább fejlődni, változni fognak ezek a célok. (kecskemetite.hu)

(Fotó: kecskemetite.hu)

Toldi Gábor (a MOL Fehérvár FC vezetőedzője): – Nem így képzeltük el az első bajnoki meccsünket. A Kecskeméttől azt kaptuk, amire számítottunk. Jól ismerjük a játékukat, mélyen védekeznek, felpasszolják a centerre, aki jól tartja meg és készíti le a labdát. Azt is tudtuk, hol lehet megbontani az ellenfelünket. A széleken többször is mögéjük kerültünk, azonban az utolsó passzok, a beadások, illetve a lövések nagyon gyengék voltak. Főleg a második játékrészben, 1–1-nél volt több lehetőségünk is arra, hogy komoly helyzetet alakítsunk ki. A KTE a győztes gólját beadás után szerezte, rosszul reagáltunk egy egyszerű helyzetre, ezt nagyon sajnálom. Tudom, hogy sokkal több van bennünket, de ez ma – főleg minőségben – nagyon kevés volt. (kecskemetite.hu)

Huszti Szabolcs (MOL Fehérvár FC): - Csalódottak vagyunk az eredmény miatt. Az ellenfelünktől azt kaptuk, amit vártunk, tudtuk, hogy fizikailag erős csapat, akik defenzíven játszanak, volt, hogy hatan védekeztek egy vonalban. A széleken akartunk mögéjük kerülni, a második félidőben sok forgatással próbálkoztunk, kialakítottunk kettő az egy, kettő a kettes szituációkat, mögéjük kerültünk, de a beadásaink sajnos nem sikerültek, így nagyon nehéz gólt szerezni. A második gólt egy bedobás után kaptuk, nem játszottak ki minket, hanem kicsit elaludtunk hátul, ilyenekből nem szabad gólt kapnunk. (molfehervarfc.hu)

(Fotó: molfehervarfc.hu)

Botrány és gyűlölet: Magyargyalázás miatt fújták le az élvonalbeli meccset Romániában - videó, fotók
A bíró előbb a 26. percben félbeszakította, majd végleg lefújta a vasárnapi Sepsi OSK-FCU 1948 Craiova labdarúgó-mérkőzést a román bajnokság élvonalában, miután a vendégegyüttes szurkolói magyarellenes rigmusokat skandáltak.