Fotó: facebook.com/osksepsi

Botrány és gyűlölet: Magyargyalázás miatt fújták le az élvonalbeli meccset Romániában - videó, fotók

A bíró előbb a 26. percben félbeszakította, majd végleg lefújta a vasárnapi Sepsi OSK-FCU 1948 Craiova labdarúgó-mérkőzést a román bajnokság élvonalában, miután a vendégegyüttes szurkolói magyarellenes rigmusokat skandáltak.
Csakfoci.hu 2023. január 29., vasárnap 20:25
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 29., vasárnap 20:25

Andrei Chivulete játékvezető először az öltözőbe küldte a csapatokat, és hangosbemondón felszólították a vendégszurkolókat, hogy fejezzék be a magyarellenes rigmusok skandálását. Tíz perc kényszerszünet után a csapatok visszatértek a pályára, de a mérkőzés csak néhány másodpercet folytatódott, mert a Craiova drukkerei folytatták a magyarellenes szólamaikat (lásd "Magyarok, magyarok, kifelé az országból!"), így a bíró lefújta a mérkőzést.

A GSP szerint ugyan mindkét csapat szurkolótáborától elhangzottak xenofób skandálások, de a helyszíni információk szerint azonban a craiovai szurkolók kezdték el a magyarok gyalázását és végig az ő hangjuktól volt hangos a lelátó.

A Sepsi "helyes döntésként" értékelte a játékvezető lépését:

Romániában először fordult elő, hogy rasszista, idegengyűlölő skandálások miatt felfüggesztettek egy meccset. A magyar tulajdonosi hátterű Sepsi mérkőzéseinek többségén a vendégszurkolók rendszeresen kiabálnak magyarellenes rigmusokat, ami ellen a háromszéki együttes vezetősége többször felemelte a szavát, kifogásolva, hogy a román labdarúgás vezetői nem lépnek fel elég szigorúan a jelenség visszaszorítása érdekében.

Az előző szezonban egyébként ugyancsak a Sepsi ellen, de akkor Craiován a bíró kétszer is megszakította a mérkőzést a magyarellenes rigmusok miatt, azt a találkozót azonban egy rövid kényszerszünet után végül lejátszották.

A három pont sorsáról a Román Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága fog dönteni. A román sportsajtó arra számít, hogy a mérkőzést a zöldasztalnál a Sepsi OSK fogja megnyerni. (MTI / csakfoci.hu)

Tilos passzolni Révész Attilával: "Volt olyan edzőm, aki azt hitte, hogy miatta sikeres a Kisvárda"
Meggyőződése, hogy nem megfelelő a magyar edzők munkamorálja, kevésbé felkészültek, ugyanakkor tőle sokat tanulhatnak, ezáltal jobbá teszi őket. A légiósok számára ma már vonzó a Kisvárda, büszke rá, hogy az igazolások legalább 90 százaléka beválik. A saját klubja érdekében bátran konfrontálódik az MLSZ-el is, ugyanakkor MLSZ-elnöki ambíciói nincsnek, mivel úgy érzi, hogy a jelenlegi pozícióban tud a legtöbbet segíteni a magyar focinak. Keresték más egyesületek, de nem tudják megfizetni, mivel 20-30 ezer euróért nem adná fel a függetlenségét. Lehetetlennek tartja, hogy a Kisvárda öt éven belül NB I-es bajnok legyen, mert a Ferencváros hatalmas fölényben van. Ugyanakkor azt gondolja, harminc év múlva a Kisvárda nem lesz komoly tényező a hazai futballban, de abban biztos, hogy az idő őt igazolja majd és sokan belátják, hogy „ez a Révész mégsem volt annyira hülye”. Tilos passzolni Révész Attilával, a Kisvárda sportigazgatójával.