Fotó: uefa.com

Az UEFA-bírók főnöke Rossitól is példamutató magatartást vár el az Eb-n: "Ha te nyugodt vagy, a játékosok is nyugodtabbak"

Példamutató magatartást várnak el a nyári labdarúgó Európa-bajnokságon résztvevő válogatottak szövetségi kapitányaitól a játékvezetők, akiknek lehetőségük lesz büntetni az edzőket, ha nem megfelelően viselkednek - hangzott el az európai szövetség (UEFA) által szervezett düsseldorfi munkaértekezleten.
Nyikes Zoltán 2024. április 9., kedd 22:00
Fotó: uefa.com
Példamutató magatartást várnak el a nyári labdarúgó Európa-bajnokságon résztvevő válogatottak szövetségi kapitányaitól a játékvezetők, akiknek lehetőségük lesz büntetni az edzőket, ha nem megfelelően viselkednek - hangzott el az európai szövetség (UEFA) által szervezett düsseldorfi munkaértekezleten.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 9., kedd 22:00

– A játékosok követnek téged, és ha te nyugodt vagy, a játékosok is nyugodtabbak – mondta az Eb-n szereplő csapatok trénereinek tartott előadásán Roberto Rosetti, az UEFA játékvezetői bizottságának vezetője. Az olasz ex-bíró felhívta a figyelmet: szeretnék elkerülni azt, hogy feleslegesen lapokat kelljen osztogatniuk, elsődleges céljuk, hogy megóvják a játék pozitív képét.

– Keményen fel fogunk lépni az egyértelmű esetekben, mert ezeknek az elkerüléséért tennünk kell valamit. Ugyanakkor ebben a munkában számítunk rátok, mert rendkívül fontosak vagytok nekünk – jelentette ki kollégái nevében Rosetti.

Az UEFA április végéig akarja megnevezni azokat a bírókat, akik ott lehetnek a németországi kontinenstornán. A kiválasztott játékvezetők aztán május 13. és 16. között Frankfurtban speciális oktatáson vesznek részt.

A videobírók Lipcséből dolgoznak majd az Eb alatt, és a szabályok értelmében csak akkor avatkozhatnak majd be, ha a pályán lévő bírók egyértelműen rossz döntést hoznak - állította Rosetti. Az Európa-bajnokság június 14-én kezdődik és július 14-ig tart. A Marco Rossi irányította magyar válogatott a házigazda németek mellett a skótokkal és a svájciakkal találkozik majd a csoportkörben. (MTI)

Olvastad már?
Az Újpest az NB I egyik legjobb csatárának a megszerzésén dolgozik - így áll az ügy
A lila-fehérek újra megpróbálkoznak a gólerős csatár megszerzésével - már tárgyaltak a felek.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
FTC
Tóth Alexet nem adják
Papp Bence menedzser elárulta: nyáron biztosan nem adja el Tóth Alexet az FTC. Azt is elmondta, Komáromi György megszerzése mindegyik NB I-es csapatnál felmerült. (m4sport.hu)
Kisvárda
Két külföldi is marad
Martin Chlumecky meghosszabbította szerződését, míg Marko Matanovic a kölcsönszereplése után végleg a Várda játékosa lett a boszniai Szarajevótól.
Fradi
Misidjan hamarosan távozhat
"Nagyon közel van a megegyezés. Bízunk benne, hogy sikerül az elkövetkező napokban lezárni" - árulta el Hajnal Tamás Virgil Misidjan lehetséges NEC-be szerződéséről. (Fradi Média)
Tovább az összes átigazoláshoz