Tovább tart a PSG átka a BL-ben: A döntős Dortmund másodszor is lenullázta Mbappéékat - videó

A Borussia Dortmund a párizsi visszavágót is 1-0-ra nyerte meg a PSG ellen, így kettős győzelemmel és kapott gól nélkül jutott a Bajnokok Ligája londoni döntőjébe.
Csakfoci.hu 2024. május 7., kedd 22:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 7., kedd 22:55

A párizsiak a kezdősípszó után magukhoz ragadták a kezdeményezést és hosszú percekre beszorították a vendégeket, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. Az első tíz perc után kiszabadult a szorításból a Dortmund, mely a folytatásban bátrabban próbálkozott és a félidő legnagyobb helyzete is a német csapat előtt adódott, amikor Adeyemi lépett ki ziccerben, ám estében ellőtt labdáját Donnarumma bravúrral védte. Közben a PSG labdabirtoklási fölénye kevés eredményt hozott Kylian Mbappééknak.

A másodikat az első félidőhöz hasonlóan kezdte a PSG, mely gyorsan ledolgozhatta volna az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátrányát, ám Zaire-Emery óriási helyzetben a kapufát találta el. Ezt szinte rögtön megbüntette a német együttes, mely a Marquinhostól kapott "ajándékszögletből" gólt szerzett Hummels fejesével és óriásit lépett a finálé felé (0-1).

Luis Enrique csapatának néhány percre volt szüksége, hogy összeszedje magát, majd iramot váltott és kapujához szegezte ellenfelét, sorra alakította ki a helyzeteket, a lefújásig még kétszer lőtt kapufát, de képtelen volt a kapuba találni, így kiesett, a németek pedig várhatják ellenfelüket a londoni döntőben.

Az 1997-es győztes Borussia Dortmund története során harmadszor - 2013 óta először - jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe, ahol a Real Madrid vagy a Bayern München lesz majd az ellenfele a Wembley-ben. (MTI / csakfoci.hu)

Bajnokok Ligája-elődöntő, visszavágó:

Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund 0-1 (Hummels)

Továbbjutott a Borussia, kettős győzelemmel (2-0)

PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Beraldo, N. Mendes - Zaire-Emery (Li Kang In, 76.), Vitinha, F. Ruiz (Marcos Asencio, 63.) - Dembélé, Goncalo Ramos (Barcola, 63.), Mbappé

Dortmund: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer - Sancho (Süle, 67.), Brandt (Nmecha 85.), Adeyemi (Reus 56.) - Füllkrug

Horváth Krisztofer
Nem kizárt, hogy a Serie A-ban marad kecskeméti kölcsönjátéka után a magyar válogatott futballista.
Marquinhos
A mexikói élvonal egyik élcsapata, az UNAM Pumas ismét harcba szállhat Marquinhosért.
Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.