Fotó: MTI/Illyés Tibor

Törökország-Magyarország: Szlovák bíró fújja a sípot a válogatottunk 1000. mérkőzésén - hivatalos

Jó emlékeink vannak Ivan Kruzliakról.
Nyikes Zoltán 2025. március 18., kedd 13:19
Fotó: MTI/Illyés Tibor
Jó emlékeink vannak Ivan Kruzliakról.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. március 18., kedd 13:19
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az Európai Labdarúgó Szövetség hivatalos oldala kijelölte a Törökország-Magyarország Nemzetek Ligája-rájátszás első mérkőzésének játékvezetőjét. Az UEFA Játékvezetői Bizottság választása a szlovák Ivan Kruzliakra esett, aki már 2011 óta a FIFA-keret tagja.

A 40 éves spori ebben a szezonban már több fontos mérkőzést is vezetett: négyszer fújta a sípot a Bajnokok Ligájában - egyszer a selejtezőben, kétszer az alapszakaszban, egyszer a nyolcaddöntőben -, kétszer az Európa Ligában, illetve kétszer a Nemzetek Ligája A-divízióban.

Érdekesség, hogy Kruzliak korábban már dirigált a két válogatott egyik egymás elleni találkozóján, 2020 novemberében, a Nemzetek Ligája B-divízióban lejátszott Magyarország-Törökország meccsen, amikor is Sigér Dávid és Varga Kevin góljaival 2-0-ra nyertünk a Puskás Arénában. Marco Rossi csapata ekkor megnyerte a 3. csoportot és feljutott az A-divízióba.

Másik magyar vonatkozású találkozón is működött már közre, a 2020/21-es idényben a Ferencváros-Dinamo Kijev 2-2-re végződő BL-mérkőzésen fújt.

A Csakfoci aktuális szavazásán az alábbi kérdést tettük fel: Te jó ötletnek tartanád az osztályozó bevezetését az NB I 11. és az NB II 2. helyezettje között? Kattints és szavazz itt!

Olvastad már?
Máris Sallai távozásáról írnak Törökországban - topligás klub tehet érte ajánlatot
A hírek szerint a VfB Stuttgart megadná azt a hatmillió eurót Sallai Rolandért, amennyiért a Galata vette őt tavaly nyáron. 
Elolvasom
Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz