Topligák: Ronaldo két góllal hangolt a Fradira, Haaland mesternégyest lőtt, kikapott a Barca - videók

Már a harmadik vereségét szenvedte el a mostani bajnokságban a Barcelona, amelyet ezúttal az Atlético Madrid múlt felül. A Manchester United tizenegyessel tartotta otthon a három pontot, míg a torinóiaknál Ronaldo négy perc alatt vágott kettőt.
Nyikes Zoltán 2020. november 21., szombat 23:10
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. november 21., szombat 23:10

Cristiano Ronaldo 38. és 42. percben szerzett góljával 2-0-ra nyert a házigazda Juventus a Cagliari ellen szombat este az olasz labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában. A vendégek erejéből csak egy lesgólra futotta. A torinói elitgárda kedden a Ferencvárost fogadja a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Serie A, 8. forduló:

Juventus-Cagliari 2-0 (C. Ronaldo 38., 42.)

korábban játszották:
Crotone-Lazio 0-2 (Immobile 21., Correa 58.)

A Juventus góljai

A Borussia Dortmund öt gólt szerzett a második félidőben, és 5-2-re nyert a Hertha BSC otthonában a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombat esti mérkőzésén, így egy pontra megközelítette a címvédő és listavezető Bayern Münchent.

A találkozón csereként pályára lépett egy nappal 16. születésnapja után Youssoufa Moukoko, így a dortmundi tini lett minden idők legfiatalabb Bundesliga-játékosa. A vendégeknél Erling Haaland négyszer volt eredményes.

Bundesliga, 8. forduló:

Hertha BSC-Borussia Dortmund 2-5 (Cunha 33., 79 - 11-esből, ill. Haaland 47., 49., 62., 79., Guerreiro 70.)

Eintracht Frankfurt-RB Leipzig 1-1 (Barkok 43., ill. Poulsen 57.)
Bayern München-Werder Bremen 1-1 (Coman 62., ill. Eggestein 45.)
Arminia Bielefeld-Bayer Leverkusen 1-2 (Hradecky 47. - öngól, ill. Bailey 27., Dragovic 88.)
TSG Hoffenheim-VfB Stuttgart 3-2 (Baumgartner 16., Sessegnon 48., Kramaric 71. - 11-esből, ill. González 18., Wamangituka 47., Kempf 93.)
Borussia Mönchengladbach-FC Augsburg 1-1 (Neuhaus 5., ill. Caligiuri 88.) Kiállítva: Framberger 67. - Augsburg
Schalke 04-VfL Wolfsburg 0-2 (Weghorst 3., Schlager 24.)

vasárnap:
SC Freiburg-FSV Mainz 05 15.30
1. FC Köln-Union Berlin 18.00

A Hertha-Dortmund góljai

Bundesliga: Otthon bukott pontokat a Bayern, az üldözője hajrágóllal nyert – eredmények, videók
Nagy meglepetésre nem bírt hazai pályán a Bayern a Werder Bremennel, amely 10 év után szerzett ismét pontot bajnokin a münchenieknél. A Leverkusen a 88. percben szerzett góllal vitte el a három pontot Bielefeldből, így már csak egy pont a hátránya az éllovas Bayernnel szemben.

A Manchester United Bruno Fernandesnek az 56. percben értékesített 11-esével legyőzte a továbbra is nyeretlen vendég West Bromwich Albion csapatát az angol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. Az MU a sikerrel feljött a kilencedik helyre, míg a rivális maradt a kiesőzónában, a 18. pozícióban.

Premier League, 9. forduló

Manchester United-West Bromwich Albion 1-0 (B. Fernandes 56. - 11-esből)

Newcastle United-Chelsea 0-2 (F. Fernández 10. - öngól, Abraham 65.)
Aston Villa-Brighton 1-2 (Konsa 47., ill. Welbeck 12., March 56.) Kiállítva: Lamptey, 91. - Brighton
Tottenham Hotspur-Manchester City 2-0 (Son 5., Lo Celso 65.)

B. Fernandes gólja

Az Atlético Madrid 1-0-ra legyőzte a vendég FC Barcelonát szombaton a spanyol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának rangadóján. A mérkőzést a belga Yannick Carrasco döntötte el az első félidő ráadásában úgy, hogy egy ellentámadásnál a kapujából messzire kifutó Ter Stegent becsapta és távolról pontosan célzott.

Ezzel a fővárosi csapat a második helyen áll, az éllovas Real Sociedaddal azonos pontszámmal - de egy mérkőzéssel kevesebbet játszott -, a Barcelona pedig a tizedik.

La Liga, 10. forduló:

Atlético Madrid-FC Barcelona 1-0 (Carrasco 45+3)

Levante-Elche 1-1 (Melero 12., ill. Tete 64.)
Villarreal-Real Madrid 1-1 (Moreno 76. - 11-esből, ill. Mariano 2.)
Sevilla-Celta Vigo 4-2 (Koundé 5., En Nesyri 45+3, Escudero 85., El Haddadi 87., ill. Aspas 10., Nolito 36.)