Fotó: premierleague.com

Topligák: Drámai győzelmet aratott a Liverpool Szoboszlai visszatérésén, Gulácsi bakija is belefért a Leipzignek – eredmények, videók

Több mint egy hónap után lépett újra pályára Szoboszlai Dominik a Liverpoolban, amely a 99. percben szerzett góllal nyert. A Bundesligában védhető gólt kapott Gulácsi Péter, de négyet rúgott rá az RB Leipzig.
Nyikes Zoltán 2024. március 2., szombat 18:10
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. március 2., szombat 18:10

A magyar érdekeltségű csapatok közül az RB Leipzig nyert, az Union Berlin viszont kikapott a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján. A lipcseieknél a kapus Gulácsi Péter és magyar válogatott csapattársa, Willi Orbán is végigjátszotta a Bochum elleni idegenbeli találkozót. Bár a kiesés ellen küzdő hazaiak szereztek vezetést, a vége magabiztos, 4-1-es vendégsiker lett. Ezzel az RB Leipzig megerősítette ötödik helyét a tabellán.

Schäfer András is végig a pályán volt az Union Berlinben, amely kétgólos vereséget szenvedett a mezőny egyik legjobb idegenbeli mérlegével rendelkező, vendég Borussia Dortmundtól.

Az Augsburg úgy nyert 6-0-ra a Darmstadt ellen, hogy már a 29. percben 5-0-ra vezetett. (MTI)

Bundesliga, 24. forduló

SV Darmstadt-FC Augsburg 0-6 (Tietz 2., 84., Jensen 12., Demirovic 20., 29., Vargas 25.)
FC Heidenheim-Eintracht Frankfurt 1-2 (Pieringer, 59., ill. Gimber 39. - öngól, Nkounkou 49.)

Göröngyön megpattanó labda után kapott öngólt a Heidenheim

FSV Mainz-Borussia Mönchengladbach 1-1 (Burkardt 12., ill. Ngoumou 55.) Kiállítva: Kohr 84. - Mainz
Union Berlin-Borussia Dortmund 0-2 (Adeyemi 41., Maatsen 90.)

VfL Bochum-RB Leipzig 1-4 (Wittek 7., ill. Olmo 30., Openda 68., Ordets 71. - öngól, Poulsen 73.) Kiállítva: Kwarteng 86. - Bochum

Ezzel a góllal szerzett vezetést a Bochum

VfL Wolfsburg-VfB Stuttgart 2-3 (Maehle 50., Nmecha 83., ill. Guirassy 14., 54. - 11-esből, Vagnoman 78.)

vasárnap játsszák:
1. FC Köln-Bayer Leverkusen 15.30
TSG 1899 Hoffenheim-Werder Bremen 17.30

Szoboszlai Dominik csapata, a listavezető Liverpool Darwin Núnez 99. percben fejelt góljával 1-0-ra nyert a Nottingham Forest otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján. A mérkőzésen hiába volt hatalmas labdabirtoklási fölényben a vendégcsapat, a hazaiak előtt is akadtak gólszerzési lehetőségek, azokkal azonban nem tudtak élni. Sokáig a Liverpool sem tudott betalálni, ám az eredetileg nyolcperces hosszabbítás lejárta után az uruguayi Nunez egy beívelt labdát a hazai kapuba csúsztatott, ez pedig három pontot ért csapatának.

A sérülése után visszatérő Szoboszlait a 75. percben cserélte be Jürgen Klopp vezetőedző, és a gól előtt a magyar válogatott csapatkapitánya tekerte középre a szögletet, ami után a Notthingham nem tudott felszabadítani, mert a nigériai Taiwo Awoniyi a saját tizenhatosa előterében elveszítette a labdát. A Liverpool előnye ezzel - eggyel több lejátszott mérkőzéssel - négy pont a második, címvédő Manchester City előtt. (MTI)

Premier League, 27. forduló

Brentford-Chelsea 2-2 (Rasmussen 50., Wissa 69., ill. Jackson 35., Disasi 83.)
Everton-West Ham United 1-3 (Beto 56., ill. Zouma 62., Soucek 91,, Alvarez 96.)
Fulham-Brighton 3-0 (Wilson 21., Rodrigo Muniz 32., Traoré 91.)
Newcastle United-Wolverhampton Wanderers 3-0(Isak 14., Gordon 33., Livramento 92.)
Nottingham Forest-Liverpool FC 0-1 (Núnez 99.)

Tottenham Hotspur-Crystal Palace 3-1 (Werner 78, Romero 80., Son 88., ill. Eze 59.)

Luton Town-Aston Villa 2-3 (Chong 66., Morris 72., ill. Watkins 24., 38. Digne 89.)

vasárnap:
Burnley-Bournemouth 14.00
Manchester City-Manchester United 16.30

hétfő:
Sheffield United-Arsenal 21.00

Légiósok: A Bundesligában is csak ámultak ezen a Sallai-ollózáson a Bayern ellen - centiken múlt a csodagól
A magyar válogatott támadó egymás után kétszer is betalálhatott volna a bajorok ellen, de nem volt szerencséje.
Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)