PL: A 93. perc után érett győzelemmé az Arsenal-fölény, az Ágyúsok nagyszerű gólokkal ugrottak újra az élre - videó

Az Arsenal kétszer is egyenlített az Aston Villa otthonában, végül a hajrá hozta el az Ágyúsok sikerét.
Póczik Dávid 2023. február 18., szombat 15:32
Szerző: Póczik Dávid 2023. február 18., szombat 15:32

A hétközi, Manchester City ellen hazai pályán elveszített bajnokit az Aston Villa otthonában igyekezett kijavítani az Arsenal, amely - a fordulót megelőzően - eggyel kevesebb mérkőzést játszva, pontazonossággal állt csak a tabella második helyén.

Az első negyed óra rögtön két gólt is hozott: Watkins mindjárt az ötödik percben betalált, egy remek egyéni teljesítmény következtében, majd Saka életerős lövéssel hozta vissza a meccsbe az Ágyúsokat. A félidőre azonban hazai vezetéssel vonultak a felek, miután Coutinho egy remek támadás végén szerzett gólt.

A második játékrészben Zinchenko egy szöglet utáni pontos lövéssel újra egalizált. Az Arsenal nagy fölényben játszott a második 45 percben, végül a 3 pontot a 93. perc után tudta begyűjteni Mikel Arteta együttese: ekkor Jorginho káprázatos lövése a kapufán csattant, majd az onnan visszapattanó labda Martínez fejéről bepattant a hálóba. A 98. percben még Martinelli lőtt gólt, miután Martínez egy szögletnél előre jött, így a kontra után az Arsenal támadója az üres kapuba passzolt.

A londoniak így visszakerültek az első helyre, de a City szombaton újra ez élre ugorhat, ha győz a Nottingham otthonában.

Premier League, 24. forduló

Aston Villa-Arsenal 2-4 (Watkins 5., Coutinho 31., ill. Saka 16., Zinchenko 61., Jorginho 93., Martinelli 98.)