Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Óriási feltámadás az EKL-ben: A Fradi a 98. percben fordított Szerbiában és nagy lépést tett a továbbjutás felé - videó

A 83. és a 98. percben szerzett góllal fordított a Cukaricki otthonában a Ferencváros.
Nyikes Zoltán 2023. november 30., csütörtök 22:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 30., csütörtök 22:58

Csütörtökön a Cukaricki otthonában lépett pályára a Ferencváros, az Európa Konferencia Liga-csoportkör ötödik fordulójában. A Puskás Akadémia elleni hétvégi bajnokihoz képest két helyen változtatott az FTC vezetőedzője, Dejan Stankovic: kikerült a csapatból Botka Endre és Henry Wingo, helyettük Myenty Abena és Sigér Dávid kezd, így pedig Cebrail Makreckis húzódik vissza a jobbhátvéd posztjára.

1. félidő

A 4. percben a Fradi alakította ki az első lehetőséget, ekkor Pesic kiugratása után Traoré lépett ki nagy helyzetben, majd a 16-oson belülre érve, már a védője szorításában lőtt kapura, de Filipovic védeni tudott. Hat minutummal később azonban akárcsak a Groupama Arénában, ezúttal is a Cukaricki szerzett vezetést: Ivanovic előtt adódott nagy terület és meg is indult a Ferencváros kapuja felé, majd Kovac és Adzic volt a labda útja, utóbbi pedig az ötös bal sarka elöl a hosszú sarokba csavart, 1-0.

A 26. percben Abu Fani veszített labdát a kaputól 25 méterre, majd Ivanovicnak sikerült is lövőhelyzetbe kerülnie a 16-oson belül, Ramíreznek viszont blokkolt és szöglet következhetett. Két percre rá Miladinovic lövése csúszott meg Cissé fejében a kapu előterében, de szerencsére irányt nem változtatott, így Dibusz mentett.

Hét perccel később Zachariassen balról, az alapvonal közeléből adott be középre veszélyesen, ahol centikkel maradt le Pesic, majd Traoré gurított vissza lövésre Sigérnek, de a kísérletét blokkolták. Még a szünet előtt Abu Fani beadása után Traoré öt méterről, nagy helyzetben fejelés helyett mellé térdelte a labdát.

2. félidő

A Ferencváros első félidei játékáról mindent elmond, hogy Stankovic hármat is cserélt a szünetben: érkezett Civic, Botka és Lisztes is. Nem sokkal később pedig jöhetett a negyedik változtatás is, Traoré ugyanis két perc után megsérült, helyére pedig Katona Bálint állt be, aki így debütált a csoportkörben.

A második játékrész elején Cvetkovic elől mentett nagyot fejjel Cissé a 16-oson belül, majd egy perc sem telt el, amikor Lisztes egy egyéni villanás után kiszorított szögből vette célba a rövid felsőt, Filipovic azonban szögletre tolta a labdát.

A 60. percben Adzic kapott remek labdát és nagy helyzetbe is került, de Lisztes az utolsó pillanatban visszaért és nagyot mentett. A 68. percben Katona 19 méterről vette célba a bal felsőt, pontatlanul. Az FTC már jóval nagyobb mezőnyfölényben játszott ebben a játékrészben, de továbbra is sok hiba akadt a támadójátékban.

A 75. percben ismét Lisztes előtt adódott egy jó lehetőség, egy lecsorgó után tüzelt a kapu fölé hat méterről. A hajrában aztán összejött az egyenlítés: a 83. percben Botka passza után Katona gurított középre, ahol Zachariassen hat méterről, estében a jobb alsóba lőtt, 1-1.

A hétperces hosszabbításban is ment előre a Fradi a három pont megszerzéséért, Abu Fani jobbról érkező beadása után Sissokóról pattant a labda a saját kapuja felé, ahol Zachariassen még picit hozzá tudott érni, de kapura már nem tudta irányítani a játékszert. A 94. percben aztán Dibusznak is kellett egy fontosat védenie Ivanovic kísérleténél, majd két percre rá Lisztes elöl mentettek az utolsó pillanatban 15 méterre a kaputól.

Nem maradt el a dráma: a 98. percben a szerb Pesic végezte ki a szerb Cukarickit: egy felívelt labdát kezelt le mellel a támadó, majd fordulásból nagy gólt ragasztott 16 méterről a jobb sarokba, 1-2. Ezzel pedig meglett a három pont a Fradinak, a csoport másik meccsén pedig a Genk kikapott a Fiorentina otthonában, így az FTC előnye három pont a második helyen a Genk előtt.

Európa Liga, 5. forduló

Cukaricki-Ferencváros 1-2 (Adzic 11., ill. Zachariassen 83., Pesic 98.)
Kiállítva: I. Matic 99., Jovanovic - a lefújás után,

Cukaricki: Filipovic - Stankovic, Subotic, Kovacevic - Tosic, Sissoko, Kovac (Jovanovic, 85.), Ivanovic, Miladinovic (Singh, 81.) - Adzic (Nikcevic, 71.), Cvetkovic (Adetunji, 85.). Vezetőedző: Igor Matic

FTC: Dibusz - Makreckis (Botka, 46.), Cissé, Abena (Besic, 69.), Ramírez (Civic, 46.) - Abu Fani, Sigér (Lisztes, 46.) - Marquinhos, Zachariassen, Traoré (Katona, 48.) - Pesic. Vezetőedző: Dejan Stankovic

Michael Baidoo
A Fradi is figyelemmel kíséri az Elfsborg 25 éves ghánai középpályása, Michael Baidoo fejlődését, de tárgyalások egyelőre nem folynak az ügyében. (ulloi129.hu)
Profi szerződés
Bánáti Kevin aláírta első profi szerződését, melynek értelmében még két évig az ETO-t erősíti.
Mohammed Abu Fani
Az ulloi129.hu úgy tudja, a CSZKA Moszkva képviselői a helyszínen figyelik majd az izraeli válogatott játékost a Paks elleni kupadöntőben.