Topligák: A Milan 5 perc alatt fordított 0-2-ről a Juventus ellen - videón Ibrahimovic és Ronaldo gólja is

Hat gólt és hatalmas fordulatot hozott az olasz bajnokság rangadójának második félideje, végül pedig az Ibrahimovic vezette milánóiak örülhettek a három pontnak Ronaldóék ellen. Angliában az emberhátrányt követően csak egy pontot szerzett az Arsenal, míg a La Ligában idegenben bukott két pontot az Atlético Madrid.
Nyikes Zoltán 2020. július 8., szerda 8:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. július 8., szerda 8:13

Az AC Milan otthon 4-2-re legyőzte az éllovas és címvédő Juventust az olasz bajnokság 31. fordulójának rangadóján kedden. A gól nélküli első félidőt követően az 53. percre kétgólos előnybe került a vendégcsapat, de a hazaiak a második játékrész közepén öt perc alatt fordítottak, majd a 80. percben kétgólosra növelték a különbséget.

A Serie A két legeredményesebb csapatának párharca az elmúlt években elég egyoldalú volt: a legutóbbi 15 bajnoki összecsapásuk közül a milánóiak másodszor nyertek, 13 vereség mellett. A Milan ezt megelőzően 2016. októberében diadalmaskodott.

A milánói győzelemnek a - kora este Leccében 2-1-es vereséget szenvedő - Lazio is örülhetett, hiszen Simone Inzaghi együttesének hátránya így hét pont maradt az éllovas Juventusszal szemben. (MTI)

A mérkőzés góljai

Serie A, 31. forduló:

AC Milan-Juventus 4-2 (Ibrahimovic 62. - 11-esből, Kessie 66., Leao 67., Rebic 80., ill. Rabiot 47., C. Ronaldo 53.)

Topligák: Érik a Juventus bajnoki címe, ötgólos Chelsea-thriller - videók
A Serie A-ban második helyen álló Lazio nagy meglepetésre kikapott a kiesés ellen küzdő Leccétől, így a listavezető Juventus akár 10 ponttal is megléphet 7 fordulóval a vége előtt. A Premier League-ben a Chelsea nagyszerű meccset nyert meg a Crystal Palece otthonában, így jelenleg a dobogó harmadik fokán áll.

A Celta Vigo 1-1-es döntetlent játszott a vendég Atlético Madriddal a spanyol bajnokság 35. fordulójának keddi játéknapján. Az összecsapáson mindkét félidő góllal kezdődött: a vendégek találata az 1., a hazaiaké a 49. percben született.

A Celta Vigo másfél héten belül sorozatban a harmadik hazai mérkőzésén ért el döntetlent. A bajnokságban tovább tart a tabellán harmadik madridiak veretlenségi sorozata: az együttes immár 13 forduló óta nem kapott ki. (MTI)

La Liga, 35. forduló:

Celta Vigo-Atlético Madrid 1-1 (Beltran 49., ill. Morata 1.)

Real Madrid-Alavés 22.00

Az Arsenal 1-1-es döntetlent játszott a vendég Leicester Cityvel az angol Premier League 34. fordulójának keddi játéknapján. A találkozó 21. percében Pierre-Emerick Aubameyang góljával a házigazdák szereztek vezetést, de a 75. percben - Edward Nketiah kiállítását követően - emberhátrányba kerültek. A vendégek a hajrában használták ki a létszámfölényüket: Jamie Vardy a 84. percben egyenlített.

A legutóbbi öt fordulóban a Leicester City - egy-egy győzelem és vereség mellett - harmadszor ért el döntetlent. A két együttes közel négy év elteltével nem bírt egymással, azóta csak hazai siker született: mindkét gárda három-három alkalommal kerekedett riválisa fölé. (MTI)

Premier League, 34. forduló:

Arsenal-Leicester City 1-1 (Aubameyang 21., ill. Vardy 84.) Kiállítva: Nketiah 75. - Arsenal