Fotó: twitter.com/OfficialBHAFC

Topligák: Hiába fordított mínusz kettőről, megint botlott a Liverpool, a Leipzig három magyarral gálázott – eredmények, videók

Győzelemmel mutatkozott be a bajnokságban a Chelsea új vezetőedzője, Graham Potter, míg a Liverpool otthon hullajtott el két pontot. Németországban kikapott a Dortmund és az Union Berlin, simázott a Lipcse.
Nyikes Zoltán 2022. október 1., szombat 18:06
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 1., szombat 18:06

Schäfer András csapata, a listavezető Union Berlin 2-0-ra kikapott az Európa Liga-címvédő Eintracht Frankfurt otthonában a német labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának szombati játéknapján. A fővárosiak először veszítettek a Bundesliga mostani idényében. A magyar játékos az 57. percben lépett pályára.

A Sallai Rolandot arccsonttörés miatt nélkülöző Freiburg házigazdaként 2-1-re nyert a Mainz ellen, így utolérte a tabellán az Uniont.

A három magyar válogatott futballistával felálló RB Leipzig házigazdaként 4-0-ra legyőzte a sereghajtó Bochumot. A lipcseieknél Timo Werner és Christopher Nkunku is duplázott, utóbbi ráadásul kihagyott egy büntetőt. Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a meccset, Szoboszlai Dominikot a 73. percben lecserélték. (MTI)

Bundesliga, 7. forduló:

Eintracht Frankfurt-Union Berlin 2-0 (Götze 12., Lindström 42.)
Kiállítva: Kolo Muani 69. - Frankfurt
Freiburg-Mainz 2-1 (Gregoritsch 3., Kyereh 37., ill. Martin 52.)
1. FC Köln-Borussia Dortmund 3-2 (Kainz 53., Tigges 56., Ljubicic 71., ill. Brandt 31., Schmitz 78. - öngól)

A Dortmund veresége

RB Leipzig-VfL Bochum 4-0 (Werner 15., 53., Nkunku 23. - 11-esből, 85.)

Így nyert a Leipzig

VfL Wolfsburg-VfB Stuttgart 3-2 (Marmoush 23., Arnold 38., Gerhardt 91., ill. Guirassy 22., Mavropanos 45+1)

Werder Bremen-Borussia Mönchengladbach 5-1 (Füllkrug 5., 13., Ducksch 8., Bensebaini 37. - öngól, Weiser 73., ill. M. Thuram 63.)

vasárnap:
Hertha BSC-Hoffenheim 15.30
Schalke 04-Augsburg 17.30
pénteken játszották:
Bayern München-Bayer Leverkusen 4-0 (3-0)

A Brighton 3-3-as döntetlent játszott a Liverpool otthonában az angol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szombati játéknapján. A belga Leandro Trossard duplájával a 18. percben már két góllal vezetettek a vendégek, de Roberto Firmino még az első félidőben szépített. A hazaiak a második felvonásban fordítottak, a végeredményt pedig Trossard állította be önmaga és csapata harmadik találatával.

A Chelsea már a hetedik percben hátrányba került a Crystal Palace otthonában, de a csereként beállt Conor Gallagher kilencvenedik percben szerzett góljával végül sikerült nyernie. (MTI)

Premier League, 9. forduló:

Bournemouth-Brentford 0-0
Crystal Palace-Chelsea 1-2 (Edouard 7., ill. Aubameyang 38., Gallagher 90.)

Így nyert a Chelsea

Fulham-Newcastle United 1-4 (Ried 89., ill. Wilson 11., Almirón 33., 57., Longstaff 43.)
Liverpool-Brighton 3-3 (Firmino 33., 54., Webster 63. - öngól, ill. Trossard 4., 18., 83.)

Íme, a gólzápor

Southampton-Everton 1-2 (Aribo 49., ill. Coady 52., McNeil 54.)

West Ham United-Wolverhampton Wanderers 2-0 (Scamacca 29., Bowen 54.)

PL: Az észak-londoni derbit is megnyerte, továbbra is élen az Arsenal - videó
Az éllovas Arsenal sikerét hozta a harmadik helyezett Tottenham elleni észak-londoni rangadó az angol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában, a szombati játéknap nyitómérkőzésén.
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.