Fotó: twitter.com/EuropaLeague

Mourinho csapata bunkerfocival, a Sevilla hátrányból fordítva jutott a budapesti EL-döntőbe, Kerkezék búcsúztak az EKL-től - eredmények, videók

Kaput eltaláló lövés nélkül hozta le a visszavágót az AS Roma, és mivel a Leverkusen nem talált be, így ennyi is elég volt José Mourinho csapatától a döntőhöz. A Juventus hiába szerzett vezetést idegenben, Suso bombagóllal egyenlített, majd a hosszabbításban Lamela döntött. Az EKL-ben a Fiorentina a 129. percben döntötte el a továbbjutás sorsát.
Nyikes Zoltán 2023. május 18., csütörtök 23:42
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 18., csütörtök 23:42

Elsőként az AS Roma jutott a labdarúgó Európa Liga május 31-i, budapesti döntőjébe, mivel csütörtök este megőrizte egygólos előnyét a Bayer Leverkusen vendégeként az elődöntő visszavágóján.

Az olasz csapat jószerivel úgy játszotta le az összecsapást, hogy meg sem próbálkozott támadásvezetéssel, kizárólag a számára kedvező gól nélküli döntetlen őrzésére koncentrált, így a kilencven perc során egyetlen kapura lövési kísérlete volt - az sem találta el a kaput.

Ezzel szemben a nyolcaddöntőben a magyar bajnok Ferencvárost búcsúztató német gárda rendületlenül próbálkozott, de nem tudta feltörni a rivális szervezett védekezését, ami mindig is jellemző volt a rómaiakat irányító José Mourinho vezetőedző csapataira. Mivel a Farkasok az utolsó pillanatig hiba nélkül védekeztek, így a Konferencia-ligában aratott tavalyi sikerüket követően ismét európai kupafináléban szerepelhetnek. Ezen kívül még a Vásárvárosok Kupáját hódították el 1961-ben.

Az AS Roma után a Sevilla jutott a labdarúgó Európa Liga május 31-i, budapesti döntőjébe, mivel csütörtök este hosszabbításban 2-1 legyőzte a vendég Juventust az elődöntő visszavágóján. A spanyol és az olasz csapat élvezetes összecsapást vívott egymással, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A második félidő derekához közeledve a torinói gárda szerzett vezetést, de az andalúziai rivális hamar egyenlített, így hosszabbításba torkollott a párharc.

A ráadásban Erik Lamela védhetetlen fejese döntötte el, hogy a Sevilla 2006 óta hetedszer is megküzdhet az Európa Liga trófeájáért.

Bár a Zebrák nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, nem jártak sikerrel, pedig Marcos Acuna kiállítása miatt - aki így nem léphet pályára a magyar fővárosban - az utolsó öt percben már emberelőnyben támadhattak. A Puskás Arénában sorra kerülő fináléban a csúcstartó Sevilla hetedszer, míg az AS Roma másodszor diadalmaskodhat a második számú európai kupasorozatban. Előbbi már játszott budapesti döntőben, de 2020-ban 2-1-re alulmaradt a Bayern Münchennel szemben a Szuperkupáért kiírt találkozón. (MTI)

Európa Liga, elődöntő, visszavágók

Sevilla (spanyol)-Juventus (olasz) 2-1 (Suso 72., Lamela 95., ill. Vlahovic 65.) - hosszabbítás után
Kiállítva: Acuna 115. - Sevilla
Továbbjutott: Sevilla - összesítésben 3-2-vel

Bayer Leverkusen (német)-AS Roma (olasz) 0-0
Továbbjutott: AS Roma - összesítésben 1-0-val

A Kerkez Milossal felálló Az Alkmaar hazai környezetben 1-0-s vereséget szenvedett a West Ham Unitedtől, amely így kettős győzelemmel jutott a labdarúgó Konferencia Liga döntőjébe. A magyar válogatott futballista kezdőként kapott lehetőséget, majd a 85. percben cserélték le az összecsapáson, amelyen a hollandok futballoztak fölényben - többet birtokolták a labdát és több kapura lövésük is volt -, de nem tudtak gólt szerezni. Az Alkmaar ebben a szezonban első alkalommal kapott ki hazai pályán a sorozatban. A West Ham 47 év után jutott európai kupa fináléjába, akkor a KEK-döntőben alulmaradt.

A másik ágon drámai csatát vívott egymással a Basel és a Fiorentina: az első meccsen hazai környezetben egygólos vereséget szenvedő olasz gárda a rendes játékidőben 2-1-re vezetett, így jöhetett a hosszabbítás. Úgy tűnt, a kétszer 15 perc sem hoz gólt, azonban a ráadás hosszúra nyúlt hosszabbításának legvégén, a 129. percben a cseh Antonín Barák döntött a firenzeiek javára. A Fiorentina 33 esztendő után játszik újra európai kupadöntőt, az 1989/90-es idényben a Juventusszal szemben alulmaradt az UEFA Kupa fináléjában. A Konferencia-liga fináléját június 7-én, Prágában rendezik. (MTI)

Konferencia Liga, elődöntő, visszavágók

Basel (svájci)-Fiorentina (olasz) 1-3 (Amdouni 55., ill. N. González 35., 72., Barak 129.) - hosszabbítás után
Továbbjutott: Fiorentina - összesítésben 4-3-mal

AZ Alkmaar (holland)-West Ham United (angol) 0-1 (Fornals 94.)
Továbbjutott: West Ham United - összesítésben 3-1-gyel

A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)