Fotó: twitter.com/ManUtd

EL/EKL: Langék az utolsó pillanatban buktak el az MU otthonában, kiütötték a Monacót a Fradi csoportjában – eredmények, videók

Kis híján sikerült bravúrpontot szereznie a ciprusi Omoniának, ám a Lang Ádám fémjelezte együttes a 93. percben kapitulált az Európa Liga-csoportkörben.
Nyikes Zoltán 2022. október 13., csütörtök 23:24
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 13., csütörtök 23:24

A Lang Ádámmal felálló Omonia 1-0-s vereséget szenvedett a Manchester United otthonában csütörtökön a labdarúgó Európa Liga csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában. A magyar válogatott védő végigjátszotta az összecsapást, melyet Scott McTominay a 93. percben döntött el.

Az E csoport másik meccsén a Real Sociedad könnyedén nyert otthon Sheriff Tiraspol ellen, így bebiztosította továbbjutását.

A Trabzonspor hazai pályán fölényes, 4-0-s győzelmet aratott az AS Monaco felett a labdarúgó Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában. A H csoportot továbbra is Ferencváros vezeti, miután a Groupama Arénában 2-1-re nyert a Crvenza zvezda ellen, így kilenc pontja van. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:

PSV Eindhoven (holland)-Zürich (svájci) 5-0 (Gutierrez 9., Veerman 15., 55. Sangare 35., El Ghazi 84.)

A PSV kiütéses győzelme

C csoport:

Ludogorec (bolgár)-HJK Helsinki (finn) 2-0 (Gropper 39., Rick 64.)

D csoport:

Union Berlin (német)-Malmö (svéd) 1-0 (Knoche 89. - 11-esből)
Kiállítva: Lomotey 90. - Malmö

Ezzel a góllal nyert az Union

E csoport:

Manchester United (angol)-Omonia (ciprusi) 1-0 (McTominay 93.)

A győztes gól

Real Sociedad (spanyol)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-0 (Sörloth 45+1., Rico 66., Navarro 81.)

F csoport:

SS Lazio (olasz)-Sturm Graz (osztrák) 2-2 (Immobile 45. - 11-esből, Pedro 71., ill. Boving 56., 83.)
Kiállítva: Lazzari 47. - Lazio

Így ikszelt a Lazio

H csoport:

Trabzonspor (török)-AS Monaco (francia) 4-0 (Sarr 44. - öngól, Vitor Hugo 48., Bardhi 57., Trezeguet 69.)

Így nyert simán a Trabzonspor a Fradi csoportjában

EL: Megvan a Fradi harmadik győzelme, a Crvena zvezda is meghajolt a Groupamában – videók
Zachariassen és Samy Mmaee góljára csak egy válasz érkezett a belgrádiak részéről, így a Ferencváros kilenc ponttal továbbra is a csoportja élén az EL-ben.

Negyedik győzelmével biztosította továbbjutását a West Ham United a labdarúgó Konferencia Liga csoportköréből. A londoni csapat csütörtökön az Anderlecht ellen nyert hazai pályán, ezzel nagy fölénnyel áll a B jelű négyes élén.

A csoportok első helyezettjei egyenesen a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok pedig oda-visszavágós párharcot vívnak majd az Európa Liga főtábláján csoportharmadikként zárókkal a legjobb 16 közé kerülésért. (MTI)

Konferencia Liga, csoportkör, 4. forduló:

B csoport:

FCSB (román)-Silkeborg (dán) 0-5 (Kusk 12., Klynge 16., Tengstedt 63., Jörgensen 68., 70.)
West Ham United (angol)-RSC Anderlecht (belga) 2-1 (Benrahma 14., Bowen 30., ill. Se. Esposito 89. - 11-esből)

A WHU győzelme

C csoport:

Hapoel Beer-Seva (izraeli) - Lech Poznan (lengyel) 1-1 (Hemed 9. - 11-esből, ill. Szymczak 44.)

D csoport:

Nice (francia)-Slovacko (cseh) 1-2 (Diop 14., ill. Tomic 75., Reinberk 87.)
Kiállítva: Todibo 85. - Nice

E csoport:

Vaduz (liechtensteini)-Dnyipro (ukrán) 1-2 (Rastoder 30., ill. Hamache 25., Dovbyk 91.)

F csoport:

Shamrock Rovers (ír)-Molde (norvég) 0-2 (Fofana 33., Eriksen 69.)

G csoport:

Ballkani (koszovói)-Sivasspor (török) 1-2 (Thaqi 36., ill. Arslan 72., Angielski 81.)

H csoport:

Zalgiris Vilnius (litván)-Pjunik Jereván (örmény) 2-1 (Ourega 23., Oliveira 42., ill. Özbiliz 78. - 11-esből)

Szalai Attiláék és Sallaiék is továbbjutottak az EL-ben, megvan Kerkezék első veresége az EKL-ben – eredmények, videók
A Fenerbahce és a Freiburg is idegenbeli győzelemmel biztosította be a továbbjutását az Európa Ligában, a Kerkez Milost foglalkoztató Alkmaar Cipruson kapott ki az Európa Konferencia Ligában.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.