Fotó: Sas Gábor

EL: Megvan a Fradi harmadik győzelme, a Crvena zvezda is meghajolt a Groupamában – videók

Zachariassen és Samy Mmaee góljára csak egy válasz érkezett a belgrádiak részéről, így a Ferencváros kilenc ponttal továbbra is a csoportja élén az EL-ben.
Nyikes Zoltán 2022. október 13., csütörtök 22:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 13., csütörtök 22:57

Csütörtök este negyedik csoportmérkőzésén lépett pályára az Európa Ligában a Ferencváros, amely ezúttal a Crvena zvezdát fogadta a Groupama Arénában. A zöld-fehérek kezdőcsapatát illetően több kérdőjel is akadt a találkozó előtt, és többnyire rossz hírek érkeztek egy órával a kezdő sípszót megelőzően, hiszen sérülés miatt Laidouni, Wingo, Civic és Kovacevic sem került be a keretbe, míg az elmúlt napokban szintén sérüléssel bajlódó Tokmac a kispadon kezdett.

Ez az élőkép fogadta a csapatokat. Fotó: Sas Gábor

1. félidő

Ahogyan az sejthető volt, nagy iramban kezdődött a mérkőzés, és már a második percben veszélyesen csúsztatta középre a labdát Erakovic egy szöglet után, S. Mmaee azonban jól lépett közbe.

A Fradinak is voltak veszélyes megindulásai, főleg Gojaknak, aki aztán a 23. percben csapata vezető góljából is kivette a részét: a bosnyák középpályás baloldalról érkező beadását küldi kapura Zachariassen 8 méterről, ezt még védte Borjan, de a kipattanóra is a norvég támadó középpályás érkezett és közelről a léc alá bombázott, 1-0.

A játékrész hátralévő részében a mezőnyben folyt a játék, a hátrányban lévő Zvezda igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani és nagy nyomást sem tudott a Fradira helyezni, így megérdemelt előnnyel mehetett szünetre a Fradi.

2. félidő

Egy kis pirotechnikai bemutató közepette kezdődött el a második félidő, amiből fél perc sem telt el, amikor Pesic egyenlített, de VAR-ozást követően kiderült, hogy előtte kezezés történt, így nem adták meg a találatot - jogosan.

Az 53. percben Ryan Mmaee lőtt kapura 14 méterről, a labda megpattant Dragovicon, róla pedig a jobb oldali kapufát találta el a kísérlet. Két minutummal később sajnos már érvényes találatot jegyezhettek a belgrádiak: egy Fradi-szögletet (!) követően indul meg kontrából a Zvezda, miután Pászka veszített labdát, a jobboldalon pedig szélvészgyorsan elrobogott Mitrovic egészen a 16-oson belülre, majd 7 méterről kilőtte a bal alsót - a kapufa segítségével pedig egyenlített.

A 60. percben Zachariassen lövése tartott a bal felsőbe, Borjan azonban hatalmasat nyújtózott és szögletre mentett, amit követően aztán ismét előnybe került a Fradi: Pászka sarokrúgását S. Mmaee fejelte 7 méterről a bal sarokba.

A Zvezdának volt egy veszélyes öt perce a 70. perctől kezdve, előbb Mitrovic kapáslövése 15-ről kevéssel ment el a bal felső fölött, majd Pesic kapott labdát 10 méterre, háttal a kapunak, és valamennyire be is tudott fordulni, de lövése fölé ment.

A 86. percben kis híján eldöntötte a három pont sorsát Tokmac, aki szemfülesen elpöckölte a labdát az egymásra váró védő és a kapus között, de már nem érte el az alapvonal előtt, hogy az üres kapuba passzolhasson.

Az ötperces hosszabbításban nyomott a Zvezda, a 96. percben pedig egy szabadrúgást is elvégezhetett 17 méterről, szemben a kapuval, Kangwa kísérletét azonban fogta Dibusz bravúrral. A Ferencváros így újabb győzelmet aratott az EL-csoportkörben, így kilenc szerzett pontjával továbbra is a csoportja élén áll és újabb nagy lépést tett afelé, hogy tavasszal is a nemzetközi porondon szerepeljen.

Európa Liga, H csoport, 4. forduló

Ferencvárosi TC–Crvena zvezda 2-1 (Zachariassen 23., S. Mmaee 61., ill. Mitrovic 55.)

Ferencváros: Dibusz – Botka, Knoester, S. Mmaee, Pászka – Besic (Esiti, 81.), Vécsei – Zachariassen, Gojak (Tokmac, 66.), Traoré – R. Mmaee (Boli, 94.).

Zvezda: Borjan – Gobeljic, Erakovic, Dragovic (Milunovic, 81.), Rodic – Mitrovic, Sanogo (Kangwa, 27.), Kanga (Mijoatovic, 81.), Ivanic – Katai, Pesic.