Fotó: uefa.com

EL/EKL: Szoboszlaiék nyertek Bergamóban, de a csoda elmaradt; brutális rekordot döntött a hajrában feltámadó Leverkusen - eredmények, videók

Szoboszlai Dominiknak 66 perc jutott az Atalanta elleni EL-negyeddöntő visszavágóján, amelyet a Pool megnyert, de nem tudta ledolgozni a hátrányát. A Leverkusenen ismét a hajrá segített, Xabi Alonso csapata a 89. percben egyenlített.
Nyikes Zoltán 2024. április 18., csütörtök 23:03
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 18., csütörtök 23:03

Háromgólos hátrányt kellett volna ledolgoznia a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Liverpoolnak Bergamóban, az Atalanta vendégeként a labdarúgó Európa Liga negyeddöntős párharcának csütörtök esti visszavágóján ahhoz, hogy életben tartsa reményeit az idénybeli második trófea begyűjtésére. Jól is kezdett az angol együttes, a 7. percben egy kezezés miatt megítélt büntetőt értékesített Mohamed Salah. Nem sokkal később Szoboszlai is próbálkozott 13 méterről, de hiába volt életerős a lökete, épp Musso kapus kezébe tartott középre. Alisonnak is akadt dolga, amikor Van Dijk volt veszélyes a saját kapujára, de a legnagyobb helyzet Salah előtt adódott az első játékrész hátralévő részében, ám az egyiptomi támadó 16 méterről fölé emelt.

A második félidőben is fölényben játszott a Liverpool, ám ekkor már nem volt annyira veszélyes a kapura, cserélt is hármat Jürgen Klopp vezetőedző a 66. percben és Salah, Szoboszlai és Díaz is lejött a pályáról. Változást azonban ez sem hozott, így tulajdonképpen nem is kellett izgulnia az Atalantának, hogy elfogy az előnye. Az olasz csapat ugyan kikapott, de 3-1-es összesítéssel bejutott az EL-elődöntőbe.

Rekorddöntésre készült csütörtökön a friss német bajnok Bayer Leverkusen, amely minden versenysorozatot figyelembe véve 43 mérkőzés óta volt veretlen az idényben a West Ham elleni találkozó előtt, ilyet pedig az öt topliga együttesei közül csak egy, a Juventus ért el még a 2011/2012-es szezonban. A Xabi Alonso vezetőedző irányításával szárnyaló, a Bundesligát története során először múlt vasárnap megnyerő Leverkusen egy hete 2-0-ra verte az Európa Konferencia Liga tavalyi győztesét, a West Ham Unitedet otthon, s a csütörtök esti londoni visszavágón egy döntetlen is elég lehetett volna számára az elődöntőbe jutáshoz, valamint a Juve rekordjának megdöntéséhez.

Ez végül nagy nehezen, de meg is lett, hiszen ahogyan sokadszor már a mostani szezonban, ezúttal is a hajrában sikerült a Xabi-csapatnak gólt szereznie, ami ezúttal az egyenlítéshez volt elég. A hazaiaknál Antonio a 13. percben volt eredményes, a válasz pedig a szünetben csereként beállt Frimpong részéről érkezett a 89. percben, a Bayer így tehát megdöntötte a Juventus rekordját és így már 44 találkozó óta veretlen.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók

AS Roma (olasz)-AC Milan (olasz) 2-1 (Mancini 12., Dybala 22., ill. Gabbia 85.) Kiállítva: Celik 31. - AS Roma
Továbbjutott: AS Roma - összesítésben 3-1-gyel

Atalanta (olasz)-Liverpool (angol) 0-1 (Salah 7. - 11-esből)
Továbbjutott: Atalanta - összesítésben 3-1-gyel

Salah győztes gólja

West Ham United (angol)-Bayer Leverkusen (német) 1-1 (Antonio 13., ill. Frimpong 89.)
Továbbjutott: Bayer - összesítésben 3-1-gyel

Olympique Marseille (francia)-Benfica (portugál) 1-0 (Moumbagna 79.)  - 11-esekkel 3-2
Továbbjutott: Marseille - összesítésben 2-2, 11-esekkel

A tavaly döntős Fiorentina hosszabbításban, az Aston Villa pedig 11-esekkel harcolta ki csütörtökön a továbbjutást a labdarúgó Konferencia-liga negyeddöntőjében. Az olasz csapat a múlt héten 0-0-s döntetlent játszott a Viktoria Plzennel, s hiába futballozott óriási fölényben a hazai visszavágón, ráadásul a 66. perctől emberelőnyben, a rendes játékidőben ezúttal sem tudta bevenni a csehek kapuját. A hosszabbítás második percében aztán megtört a jég, az argentin Nicolas Gonzalez volt eredményes, majd később Cristiano Biraghi is betalált, így végül továbbjutott a firenzei csapat, amely ősszel, a Ferencváros csoportjából veretlenül, elsőként lépett tovább.

A másik kora esti meccsen a házigazda Lille közel húsz percig továbbjutásra állt az Aston Villa ellen, de aztán az angolok a 87. percben szépítettek, így itt is ráadás következett. Ez az olaszországi mérkőzéssel szemben nem hozott döntést, a 11-esek során pedig a vendégek összpontosítottak jobban, így ők készülhetnek az elődöntőre.

Európa Konferencia Liga, negyeddöntő, visszavágók

Fiorentina (olasz)-Viktoria Plzen (cseh) 2-0 (Gonzalez 92., Biraghi 108.) - hosszabbítás után Kiállítva: Cadu, 66. - Plzen
Továbbjutott: Fiorentina - összesítésben 2-0-val

Lille (francia)-Aston Villa (angol) 2-1 (Yazici 15., Andre 68., illetve Cash 87.) - 11-esekkel: 3-4
Továbbjutott: Aston Villa - összesítésben 3-3-mal, 11-esekkel

PAOK (görög)-Club Brugge (belga) 0-2 (Jutgla 33., 45.)
Továbbjutott: Club Brugge - összesítésben 3-0-val

Fenerbahce (török)-Olympiakosz (görög) 1-0 (Kahveci 11.) - 11-esekkel 2-3
Továbbjutott: Olympiakosz - összesítésben 3-3, 11-esekkel

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.