Fotó: uefa.com

EL/EKL: Szoboszlai nélkül is simán nyert a Liverpool, a Fiorentina szétszedte ellenfelét a Fradi csoportjában - eredmények, videók

Szoboszlai Dominik végig a kispadról nézte a Liverpool kiütéses győzelmét, Bolla Bendegúz kezdőként 76 percet kapott a Servette-ben.
Nyikes Zoltán 2023. október 26., csütörtök 23:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 26., csütörtök 23:01

A Szoboszlai Dominikot ezúttal a kispadon pihentető Liverpool 5-1-re nyert vendége, a Toulouse ellen labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik fordulójában. Diogo Jota 9. percben szerzett találatára ugyan még volt válasza a francia együttesnek az Anfield Roadon, de a felforgatott kezdőcsapattal felálló Liverpool a szünetben 3-1-re vezetett, és végül nem forgott veszélyben a győzelme, mellyel három kör után is százszázalékos, és magabiztosan vezeti a csoportját.

A szintén magyar válogatott Bolla Bendegúz csapata, a svájci Servette első pontját szerezte az El-ben azzal, hogy 1-1-es döntetlent játszott a moldovai Sheriff Tiraspol otthonában. A jobbhátvédet 76. percben, együttese 1-0-s vezetésnél cserélték le. A Panathinaikosz - amely nem nevezte a csoportkörre magyar középpályását, Kleinheisler Lászlót - odahaza 2-1-re kikapott a francia Rennes-től, ezzel első vereségét szenvedte el a sorozat mostani idényében.

Az AS Roma és a Bayer Leverkusen a Liverpoolhoz hasonlóan megőrizte makulátlan mérlegét. A csoportelsők közvetlenül a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok a Bajnokok Ligája-csoportharmadikokkal játszanak a 16 közé kerülésért, a csoportharmadikok pedig a Konferencia Liga csoportmásodikjaival csapnak össze a KL-nyolcaddöntőért. (MTI)

Európa Liga-csoportkör, 3. forduló

B-csoport

Brighton (angol)-Ajax Amsterdam (holland) 2-0 (Joao Pedro 42., Fati 53.)

E-csoport:

Union Saint-Gilloise (belga) - LASK Linz (osztrák) 2-1 (Puertas 84. - 11-esből, Burgess 95., ill. Usor 24.)
FC Liverpool (angol)-Toulouse (francia) 5-1 (Diogo Jota 9., Endo 30., Nunez 34., Gravenberch 65., Salah 93. ill. Dallinga 16.)

F-csoport:

Panathinaikosz (görög)-Rennes (francia) 1-2 (Ioannidis 61. - 11-esből, ill. Gouiri 8., Kalimuendo 50.)
A Villarreal-Makkabi Haifa mérkőzést december 6-ra halasztották.

G-csoport:

AS Roma (olasz)-Slavia Praha (cseh) 2-0 (Bove 1., Lukaku 17.)

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Servette (svájci) 1-1 (Ankeye 80., ill. Crivelli 41.)

H-csoport:

Bayer Leverkusen (német)-Qarabag (azeri) 5-1 (Wirtz 5., Grimaldo 29., 55., Boniface 35., Tapsoba 58., ill. Bayramov 16. - 11-esből)

A Fiorentina házigazdaként 6-0-ra legyőzte a szerb FK Cukarickit csütörtökön a labdarúgó Konferencia Liga második fordulójában, a ferencvárosi érdekeltségű F csoportban. A firenzei csapat korábban soha nem nyert ekkora különbséggel az európai kupaporondon, az eddigi csúcsot a 2007 novemberében lejátszott UEFA Kupa-csoportmeccs jelentette, amelyen az olaszok hazai pályán 6-1-re győztek a svéd Elfsborg ellen. A Fiorentina fél óra játék után már három találattal vezetett a Cukaricki ellen, ráadásul a szerbek a 38. percben emberhátrányba kerültek.

A cseh Viktoria Plzen, a görög PAOK és a török Fenerbahce áll a maximális kilenc ponttal a labdarúgó Konferencia-liga csoportkörének csütörtöki, harmadik fordulóját követően. A Viktoria Plzen 1-0-ra győzött a Dinamo Zagreb otthonában, a PAOK a 96. percben büntetőből szerzett gólnak köszönhetően 3-2-re nyert a skót Aberdeen vendégeként, a Fenerbahce pedig házigazdaként 3-1-re verte a bolgár Ludogorecet. A Konferencia-ligában a csoportok első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok pedig az Európa-liga csoportharmadikjaival találkoznak a rájátszásban, amelynek tétje a legjobb 16 közé kerülés lesz. (MTI)

Európa Konferencia Liga-csoportkör, 3. forduló

C-csoport

Dinamo Zagreb (horvát)-Viktoria Plzen (cseh) 0-1 (Chory 69.)

D-csoport

Bodö/Glimt (norvég) - Besiktas (török) 3-1 (Gronbaek 29., Moumbagna 58., Zugelj 63., ill. Moe 91. - öngól)

E-csoport

Zrinjski Mostar (bosnyák)-Legia Warszawa (lengyel) 1-2 (Bilbija 30., ill. Jakovljevic 33. - öngól, Kramer 63.)

F-csoport:

Fiorentina (olasz)-Cukaricki (szerb) 6-0 (Beltran 6., 10., Ikone 29., Sottil 65., Martinez Quarta 73., M. Lopez 83.)
Kiállítva: Subotic 36. - Cukaricki

G-csoport:

Eintracht Frankfurt (német)-HJK Helsinki (finn) 6-0 (Dina Ebimbe 12., 89., Koch 27., Marmoush 31., Tuta 45+3., Skhiri 55.)
Aberdeen (skót)-PAOK (görög) 2-3 (Miovski 50., Polvara 58., ill. Despodov 73., Vieirinha 84., Schwab 95.)

H-csoport:

Spartak Trnava (szlovák)-Nordsjaelland (dán) 0-2 (Jensen-Abbew 36., Rasmussen 48.)

EL/EKL: Megsérült a magyar válogatott egyik legjobbja, le kellett cserélni Topolyán, megvan a Klaksvík első győzelme - eredmények, videók
Sallai Rolandot combsérülés miatt kellett lecserélni a 23. percben, egyelőre nem érkezett hivatalos diagnózis az állapotáról.