Fotó: kicker.de

EL/EKL: Megsérült a magyar válogatott egyik legjobbja, le kellett cserélni Topolyán, megvan a Klaksvík első győzelme - eredmények, videók

Sallai Rolandot combsérülés miatt kellett lecserélni a 23. percben, egyelőre nem érkezett hivatalos diagnózis az állapotáról.
Nyikes Zoltán 2023. október 26., csütörtök 20:49
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 26., csütörtök 20:49

A Freiburg egygólos hátrányból fordítva 3-1-re nyert csütörtökön Topolyán a labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik fordulójában. Sallai Roland kezdőként lépett pályára a vendégeknél, de csak bő húsz percet játszott: egy jobbról érkező szabadrúgásnál a hosszú oldalon fejelt kapu mellé, majd ő maga túlfutott az alapvonalon és a jobb combját fájlalta, azután pedig le is kellett cserélni. A hazaiak ekkor 1-0-ra vezettek, mert ellentámadásaik egyikénél Nemanja Petrovic a 13. percben üresen maradt és élt a kínálkozó lehetőséggel. A Freiburg a 38. percben a Topolya kapujába juttatta a labdát, de les miatt ez a gólja még nem volt érvényes. A második félidőben viszont - Vincenzo Grifo jóvoltából - három szabályosat is szerzett, ezzel a második győzelmét aratta az El-ben. Az egy ponttal álló hazaiaknál Sós Bence a 79. percben állt be.

Ugyanebben a csoportban, az A-ban a Konferencia Ligában címvédő West Ham United 2-1-re kikapott az Olimpiakosztól Pireuszban. A csoportelsők közvetlenül a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok a Bajnokok Ligája-csoportharmadikokkal játszanak a 16 közé kerülésért, a csoportharmadikok pedig a Konferencia-liga csoportmásodikjaival csapnak össze a KL-nyolcaddöntőért. (MTI)

Európa Liga-csoportkör, 3. forduló

A csoport:

Olimpiakosz (görög)-West Ham United (angol) 2-1 (Fortunisz 33., Rodinei 45+1., ill. Paqueta 87.)

Topolya SC (szerbiai)-Freiburg (német) 1-3 (Petrovic 13., ill. Grifo 49. - 11-esből, 59., 73.)

B csoport:

Olympique Marseille (francia)-AEK Athén (görög) 3-1 (Vitinha 27., Harit 60. - 11-esből, Veretout 69. - 11-esből)
Kiállítva: Stankovic 57. - AEK

C csoport:

Sparta Praha (cseh)-Glasgow Rangers (skót) 0-0
Arisz Limasszol (ciprusi)-Real Betis (spanyol) 0-1 (Diao 75.)

D csoport:

Sturm Graz (osztrák)-Atalanta (olasz) 2-2 (Prass 13., Horvat 80. - 11-esből, ill. Muriel 34., 45+7. - 11-esből) Kiállítva: Hierlander 53. - Sturm
Raków Czestochowa (lengyel)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (Piasecki 79., ill. Coates 14.) Kiállítva: Gyökeres 8. - Sporting

H-csoport

Molde (norvég)-Häcken (svéd) 5-1 (Gulbrandsen 6., Eikrem 27., 55., Breivik 30., Bjornbak 93., ill. Sonko 21.)

A feröeri KÍ Klaksvík házigazdaként 3-0-ra legyőzte a szlovén Olimpija Ljubljana csapatát csütörtökön a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének harmadik fordulójában. A Turi Gézát kapusedzőként foglalkoztató KÍ egy vereség és egy döntetlen után először nyert a csoportkörben.

A Konferencia Ligában a csoportok első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok pedig az Európa-liga csoportharmadikjaival találkoznak a rájátszásban, amelynek tétje a legjobb 16 közé kerülés lesz. (MTI)

Európa Konferencia Liga-csoportkör, 3. forduló

A csoport:

Lille (francia)-Slovan Bratislava (szlovák) 2-1 (Yazici 68., Cabella 82., ill. Cavric 23.) Kiállítva: Lovat 85. - Slovan
KÍ Klaksvík (feröeri)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 3-0 (Joensen 30., Klettskard 44., Andreasen 54.)

B csoport:

Gent (belga)-Breidablik (izlandi) 5-0 (Gandelman 10., Cuypers 15., 19., Tissoudali 43., Orban 69.)
A Makkabi Tel-Aviv - Zorja Luhanszk összecsapást november 25-re halasztották az izraeli-palesztin fegyveres konfliktus miatt.

C csoport:

Ballkani (koszovói)-Asztana (kazah) 1-2 (Kuc 8., ill. Hovhannisyan 7., Beysebekov 23.)

D csoport:

Lugano (svájci)-Club Brugge (belga) 1-3 (Vladi 74., ill. Balanta 15., Skov Olsen 50., Vanaken 87.)

E csoport:

AZ Alkmaar (holland)-Aston Villa (angol) 1-4 (Sadiq 65., ill. Bailey 13., Tielemans 23., Watkins 51., McGinn 56.)

H-csoport:

Fenerbahce (török)-Ludogorec (bolgár) 3-1 (Batshuayi 42., Zajc 52., 94., ill. Rodrigo Becao 65. - öngól)

Nem fog egyszerre Rebrovval és Csercseszovval dolgozni a DAC új vezére: "Hasonló lenne a szisztéma, mint a Red Bull-csapatoknál" - interjú
Két héttel ezelőtt jelentette be a DAC, hogy az a Gleb Platov lett az új sportigazgató, aki egyúttal hazája válogatottjánál Szerhij Rebrov szövetségi kapitány asszisztenseként is tevékenykedik, ezt a funkcióját pedig a Dunaszerdahelynél való szerepvállalása során is tovább viszi. Az ukrán szakember a csakfoci.hu-nak adott interjújában elárulta, hogyan fogja majd összehangolni a válogatott szünetekben ezt a két munkát, de beszélt az ETO-val való kapcsolatról, illetve reagált a Csercseszov-pletykákra is.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.