Fotó: twitter.com/ServetteFC

EL/EKL: Szoboszlai nélkül gálázott a Liverpool, Mourinho csapata nem bírt Bolláékkal - eredmények, videók

Szoboszlai Dominik végig a Liverpool kispadján ült a LASK Linz elleni Európa Liga-mérkőzésen, míg a Servette magyar válogatott játékosa, Bolla Bendegúz kezdőként 68 percet kapott az AS Roma ellen.
Nyikes Zoltán 2023. november 30., csütörtök 23:14
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. november 30., csütörtök 23:14

A Szoboszlai Dominik nélkül felálló Liverpool FC házigazdaként 4-0-ra győzött a LASK Linz ellen a labdarúgó Európa Liga csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel bebiztosította a továbbjutását. A magyar válogatott csapatkapitánya a cseresorból nézte végig a találkozót. Bolla Bendegúz kezdő volt - és a 68. percben lecserélték - a svájci Servette együttesében, amely odahaza 1-1-es döntetlen játszott az AS Romával, így már biztosan a Konferencia Ligában folytatja.

Az Olympique Marseille otthon 4-3-ra nyert az Ajax ellen, Pierre-Emerick Aubameyang mesterhármassal járult hozzá a sikerhez, ami továbbjutást jelentett csapatának. Az Európa Ligában a csoportok győztesei bejutnak a nyolcaddöntőbe, a másodikok pedig a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival csapnak majd össze a legjobb 16 közé kerülésért. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a Konferencia-liga kieséses szakaszába. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 5. forduló

B-csoport:

Olympique Marseille (francia)-AFC Ajax (holland) 4-3 (Aubameyang 9. - 11-esből, 48., 93. - 11-esből, Mbemba 26., ill. Brobbey 10., 30., Akpom 80.)
Kiállítva: Berghuis 63. - Ajax

C-csoport:

Rangers FC (skót)-Arisz Limasszol (ciprusi) 1-1 (McCausland 49., ill. Babicka 28.)

E-csoport:

Liverpool FC (angol)-LASK Linz (osztrák) 4-0 (Diaz 12., Gakpo 15., 92., Salah 51. - 11-esből)

Toulouse (francia) - Royale Union Saint-Gilloise (belga) 0-0

F-csoport:

Villarreal (spanyol)-Panathinaikosz (görög) 3-2 (Baena 29., Comesana 34., Morales 47., ill. Palacios 66., Ioannidis 81.)

G-csoport:

Servette FC (svájci)-AS Roma (olasz) 1-1 (Bedia 50., ill. Lukaku 21.)

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Slavia Praha (cseh) 2-3 (Tovar 45+3., Ngom Mbekeli 56., ill. Jurecka 19., Zafeiris 78., Tijani 95. - 11-esből)

H-csoport:

Molde FK (norvég)-Qarabag (azeri) 2-2 (Eriksen 82., 87., ill. Juninho 12., Mustafazada 95.)
BK Häcken (svéd)-Bayer Leverkusen (német) 0-2 (Boniface 14., Schick 74.)

A Ferencvárossal azonos csoportban szereplő Fiorentina házigazdaként 2-1-re legyőzte a belga KRC Genk csapatát, így öt fordulót követően is veretlenül vezeti az F csoportot a labdarúgó Konferencia Ligában. Az első félidő hajrájában egy-egy találat született, a végeredményt pedig az argentin Nicolas González állította be büntetőből a 82. percben.

A dán Nordsjaelland 6-1-re verte a vendég Fenerbahcét a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön. A H csoportban a török gárda bukását kihasználta a bolgár PFC Ludogorec, és pontszámban beérte, gólkülönbséggel pedig megelőzte riválisát. A G csoportban a görög PAOK továbbra is veretlen és már továbbjutott, akárcsak az általa legyőzött Eintracht Frankfurt. Az E jelű kvartett rangadóját, az Aston Villa-Legia Warszawa találkozót erőszakos cselekmények zavarták meg. Három rendőr is megsérült, miután pirotechnikai eszközökkel dobálták meg őket, amikor a vendég lengyel szurkolókat kísérték a buszparkolóból a stadion felé. Így aztán a varsói szimpatizánsok végül nem lehetettek ott a kezdésnél. A meccset végül a 2-1-re az angol együttes nyerte.

A kvartettek első helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a másodikok pedig az Európa-liga csoportharmadikjaival találkoznak a rájátszásban, amelynek tétje a legjobb 16 közé kerülés lesz. (MTI)

Európa Konferencia Liga, csoportkör, 5. forduló

F-csoport:

Cukaricki (szerb)-Ferencváros 1-2 (Adzic 11., ill. Zachariassen 83., Pesic 98.)
Fiorentina (olasz)-Genk (belga) 2-1 (Martinez Quarta 45+4., N. González 79.  -11-esből, ill. Kayembe 45.)

E-csoport:

Aston Villa (angol)-Legia Warszawa (lengyel) 2-1 (Diaby 4., Moreno 59., ill. Muci 20.)

G-csoport:

Eintracht Frankfurt (német)-PAOK (görög) 1-2 (Marmoush 58., ill. Kedziora 55., Zivkovic 73.)
Kiállítva: Jakic 95. - Frankfurt

H-csoport:

Nordsjaelland (dán)-Fenerbahce (török) 6-1 (Hey 21., Svensson 25., Nygren 55., 75., 84., Rasmussen 66., ill. Batshuayi 44.)
Spartak Trnava (szlovák)-Ludogorec (bolgár) 1-2 (Daniel 78., ill. Duah 74., Tissera 95.)

Óriási feltámadás az EKL-ben: A Fradi a 98. percben fordított Szerbiában és nagy lépést tett a továbbjutás felé - videó
A 83. és a 98. percben szerzett góllal fordított a Cukaricki otthonában a Ferencváros.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.