EL/EKL: Maguire öngólja után elolvadt a Manchester United kétgólos előnye, Kerkezék nagyon nehéz helyzetben - eredmények, videók

A 84. percben még 2-0-ra vezetett a Manchester United, aztán két öngóllal egyenlített a Sevilla. Az EKL-ben Kerkez Milos csapata, az AZ kétgólos hátrányba került az Anderlecht otthonában.
Nyikes Zoltán 2023. április 13., csütörtök 23:01
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 13., csütörtök 23:01

A Manchester United a hajráig két góllal vezetett, végül azonban 2-2-es döntetlent játszott a vendég Sevillával a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén. A MU Marcel Sabitzer duplájával már a 21. percben 2-0-s előnyben volt, majd ezt követően is jobban játszott a spanyoloknál, újabb gólt azonban nem szerzett, majd a 84. percben Tyrell Malacia, a 92. percben pedig Harry Maguire talált a saját kapujába, így döntetlenről folytatódik a párharc jövő csütörtökön Spanyolországban.

A Juventus közben küzdelmes mérkőzésen, a védő Federico Gatti - a csapat színeiben szerzett első - góljával 1-0-ra verte a vendég Sportingot, míg a Ferencvárost búcsúztató Bayer Leverkusen hazai pályán 1-1-re végzett a belga Royal Union Saint-Gilloise-zal.

A sorozat döntőjére a Puskás Arénában kerül sor május 31-én. (MTI)

Európa Liga-negyeddöntő, 1. mérkőzés

Manchester United (angol)-Sevilla (spanyol) 2-2 (Sabitzer 14., 21., ill. Malacia 84. - öngól, Maguire 93.-öngól)

Maguire öngólja

A meccs összefoglalója

Juventus (olasz)-Sporting Lisboa (portugál) 1-0 (Gatti 73.)

Ezzel a góllal nyert a Juventus

Bayer Leverkusen (német) - Union Saint-Gilloise (belga) 1-1 (Wirtz 83., ill. Boniface 51.)

Kerkez Milos csapata, a holland AZ Alkmaar 2-0-ra kikapott a belga RSC Anderlecht vendégeként a labdarúgó Konferencia Liga negyeddöntőjének első mérkőzésen, csütörtökön. A magyar válogatott balhátvéd végigjátszotta a meccset.

A párharcok visszavágóit egy hét múlva rendezik.

Európa Konferencia Liga-negyeddöntő, 1. mérkőzés

Lech Poznan (lengyel)-Fiorentina (olasz) 1-4 (Velde 20., ill. Cabral 4., N. Gonzalez 41., Bonaventura 58., Ikone 63.)
RSC Anderlecht (belga)-AZ Alkmaar (holland) 2-0 (Murillo 22., Ashimeru 70.)
Basel (svájci)-Nice (francia) 2-2 (Amdouni 26. - 11-esből, 71., ill. Moffi 38., 45+1.)

Ijesztő pillanatok az EL-ben: A szívéhez kapott a Juventus kapusa, sírva hagyta el a pályát - videó
Állítólag heves szívdobogás lépett fel Wojciech Szczesnynél a meccs közben. A Juventus bejelentette, hogy az első vizsgálat mindent rendben talált a kapusnál.