Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

EL/EKL: Bolláék és Sallaiék meccsén sem esett gól, bejött az izraelieknek a Bozsik Stadion – eredmények, videók

Az Ajax a 90. percben még kétgólos hátrányban volt, végül sikerült döntetlenre mentenie a meccset, a Benfica Di María két tizenegyesgóljával verte a Toulouse-t.
Nyikes Zoltán 2024. február 15., csütörtök 23:03
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 15., csütörtök 23:03

Sallai Roland és Szalai Attila csapata, a német SC Freiburg gól nélküli döntetlent játszott a francia RC Lens otthonában a labdarúgó Európa Liga rájátszásának első fordulójában, csütörtökön. A két magyar válogatott játékos közül Sallai kezdő volt és a 86. percben lecserélték, Szalai a cseresorból nézte végig a találkozót. A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Európa Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések

Benfica (portugál)-Toulouse FC (francia) 2-1 (Di María 67., 98. - mindkettőt 11-esből, ill. Desler 75.)
Kiállítva: Mawissa Elebi 97. - Toulouse
AC Milan (olasz)-Stade Rennes (francia) 3-0 (Loftus-Cheek 32., 48., Leao 53.)

RC Lens (francia)-SC Freiburg (német) 0-0
SC Braga (portugál)-Qarabag FK (azeri) 2-4 (Banza 44., J. Moutinho 91. - 11-esből, ill. Jankovic 21. - 11-esből, Zoubir 54., 69., Benzia 67.)

Bolla Bendegúz együttese, a svájci Servette otthon gól nélküli döntetlent játszott a bolgár Ludogoreccel a labdarúgó Európa Konferencia Liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharcának első, csütörtöki mérkőzésén. A magyar válogatott játékos kezdő volt és a hatvanadik percben cserélték le.

A kispesti Bozsik Arénában rendezett meccsen az izraeli Maccabi Haifa 1-0-ra legyőzte a belga KAA Gent csapatát. A visszavágókat egy hét múlva rendezik. (MTI)

Európa Konferencia Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések

Servette FC (svájci)-PFC Ludogorec (bolgár) 0-0
Real Betis (spanyol)-Dinamo Zagreb (horvát) 0-1 (Petkovic 76. - 11-esből)
AFC Ajax (holland)-Bodö/Glimt (norvég) 2-2 (Van den Boomen 91. - 11-esből, Berghuis 97., ill. Gronbaek 16., 64.)
Kiállítva: Bjortuft 90. - Bodö/Glimt
Maccabi Haifa (izraeli)-KAA Gent (belga) 1-0 (Pierrot 65.)

EL/EKL: A kiesés szélére sodródott a Slovan, majdnem felállt háromgólos hátrányból a Legia - eredmények, videók
Ez történt az Európa Liga és az Európa Konferencia Liga 18:45 órakor kezdődő mérkőzésein.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)