Fotó: skslovan.com

EL/EKL: A kiesés szélére sodródott a Slovan, majdnem felállt háromgólos hátrányból a Legia - eredmények, videók

Ez történt az Európa Liga és az Európa Konferencia Liga 18:45 órakor kezdődő mérkőzésein.
Nyikes Zoltán 2024. február 15., csütörtök 21:38
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 15., csütörtök 21:38

A portugál Sporting CP idegenben, a török Galatasaray otthon került előnybe a labdarúgó Európa Liga rájátszásának első fordulójában, csütörtökön. A lisszaboni együttes 3-1-re győzött a svájci Young Boys otthonában, az isztambuli csapat pedig a cseh Sparta Praha ellen nyert 3-2-re.

Az Olympique Marseille 2-2-es döntetlent ért el Hamburgban az ukrán Sahtar Donyeck vendégeként, az AS Roma pedig 1-1-et játszott Rotterdamban, a holland Feyenoord otthonában. A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Európa Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések

Feyenoord (holland)-AS Roma (olasz) 1-1 (Paixao 45+1., ill. Lukaku 67.)

Galatasaray (török)-Sparta Praha (cseh) 3-2 (Demirbay 19., Krejci 61. - 11-esből, Icardi 91., ill. Preciado 47., Kuchta 65.)
Kiállítva: Nelson 62., ill. Rynes 80.

Sahtar Donyeck (ukrán)-Olympique Marseille (francia) 2-2 (Matviienko 68., Eguinaldo 93., ill. Aubameyang 64., Ndiaye 90.)

Young Boys (svájci)-Sporting CP (portugál) 1-3 (Ugrinic 42., ill. Amenda 31. - öngól, Gyökeres 41. - 11-esből, Inacio 48.)
Kiállítva: Camara 89. - Young Boys

A norvég Molde a 24. percben már három góllal vezetett a vendég lengyel Legia Warszawa ellen, ám meg kellett elégednie a minimális különbségű győzelemmel a labdarúgó Európa Konferencia Liga 16 közé jutásért zajló párharcának első, csütörtöki felvonásán. A német Eintracht Frankfurt a tizedik percre kétgólos előnyre tett szert a belga Royal Union Saint-Gilloise otthonában, a vége 2-2-es döntetlen lett. A Sturm Graz magabiztos, 4-1-es sikert könyvelhetett el a Slovan Bratislavával szemben. (MTI)

Konferencia Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések

Olympiakosz (görög)-Ferencváros 1-0 (El Kaabi 82.)
Sturm Graz (osztrák)-Slovan Bratislava (szlovák) 4-1 (Biereth 4., Gorenc Stankovic 27., Kiteisvhili 64. - 11-esből, Camara 91., ill. Rodrigues 8.) Kiállítva: Weiss 78. - Slovan
Royal Union Saint-Gilloise (belga) - Eintracht Frankfurt (német) 2-2 (Rasmussen 31., Nilsson 68., ill. Chaibi 3., Kalajdzic 10.)
Kiállítva: Vanhoutte 78. - RUSG
Molde FK (norvég)-Legia Warszawa (lengyel) 3-2 (Gulbrandsen 12., 19., Kaasa 24., ill. Josue 64., Augustyniak 71.)

Stankovic: "Az utolsó 20 percre elveszítettük a szervezettségünket, de ez normális" - a Fradi-edző poklot vár a szurkolóktól a visszavágón
Dejan Stankovic vezetőedző szerint továbbra is minden nyitott, a Fradi-szurkolók segítségével összejöhet a továbbjutás egy hét múlva.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)