MTI/Derencsényi István

EKL: Megszenvedett a Loki az örményekkel, tizenegyespárbaj után jutottak tovább Dzsudzsákék - videó

A 67. percben még továbbjutásra állt az Alashkert, Dzsudzsák Balázs azonban hosszabbításra mentette a találkozót. A Loki végül tizenegyespárbaj során harcolta ki a következő kört, ahol a Rapid Wien vár rá.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 3., csütörtök 23:59
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 3., csütörtök 23:59

1. félidő

Aktívabban kezdett a Loki, Dzsudzsák és Kyziridis is kísérletezett az első öt percben, a nagyobb helyzet azonban Manrique előtt adótott a 10. percben, ekkor éles szögből találta el a kapufát a Loki játékosa. A 18. percben aztán a vendégek is mutattak magukból valamit, Flores labdaszerzése után Hurcidze lövésénél kellett védenie Megyerinek.

Egy percre rá azonban már a DVSC kapusa sem tudott segíteni: egy balról érkező szöglet után Ustinov fejelt a jobb alsóba, 0-1.

A 31. percben egy labdaszerzést követően Racines adott volna középre a nagy helyzetben érkező társakhoz, Dreskovic azonban szépen mentett. Hazai részről még Szécsi kísérletét jegyezhettük fel az első játékrészben, Kyziridis passza után viszont nem talált kaput a támadó.

2. félidő

A fordulás után Dzsudzsák végezhetett el jó helyről, 20 méterről szabadrúgást, de lövése a sorfalban kötött ki, majd pedig Loncar akarta megismételni a Mezőkövesdnek lőtt bombagólját, de jócskán fölé ment a kísérlete ezúttal 23 méterről.

Az 58. percben egy gyors kontratámadásnál Agdon kapott jó labdát a 16-oson belül, majd a rövidet vette célba, de Megyeri résen volt a nagy helyzetnél. A 62. percben Dzsudzsák szöglete után Romanchuk csúsztatása Angulo kezén pattant meg, a játékvezető azonban nem gondolta úgy, hogy ez tizenegyest ér.

Négy percre rá Dzsudzsák jobbról adott be, középen berobban Babunski de nem tudta a jobb alsóba csúsztatni a labdát. A 67. percben újabb gólt szerzett az örmény csapat, így kiesésre állt a Loki: Loncar indítását fülelték le a DVSC térfelén, majd Kutaliához került a labda, aki jó ütemben tálalt Mimito elé, ő pedig 11 méterről a jobb alsóba gurított, 0-2.

De csak 10 percig állt kiesésre a Loki, a csereként beállt Domingues ugyanis a jobboldalon szépen cselezte ki védőjét, majd az alapvonalról középre gurított, ahol Dzsudzsák 12 méterről egy igazítás után a bal sarokba lőtt, 1-2.

Ez lendületet adott a debrecenieknek, hat perccel később Bárány fejjel tette Loncarhoz a labdát, aki azonban nagy helyzetben nagyon rosszul találta el a labdát, nem is talált kaput.

A 84. percben Dzsudzsák adott remek indítást Báránynak, aki egy az egyben vezethette a labdát a kapusra, de nem igazán volt jó az átvétel, így Cancarevic tisztázni tudott. A 87. percben Kutalia csúszott rá a félpályánál Domingues bokájára, a játékvezető pedig azonnal piros lapot adott a vendégek játékosának.

A rendes játékidő 11 perces hosszabbításában nem tudta kihasználni már az emberelőnyt a Loki, így következhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

Hosszabbítás

Ez a harminc perc már egyértelműen a Lokié volt, az emberhátrányban játszó örmények csak a védekezésre koncentráltak, illetve folyamatosan próbálták húzni az időt.

Fotó: MTI/Derencsényi István

A 107. percben hihetetlen helyzeteket hagyott ki a DVSC: Dzsudzsák jobbról érkező beadását a hosszún még Bódi éppen hogy csak visszafejelte az alapvonalról, majd Bárány két lépésről a lécre fejelt, a kipattanónál pedig Mance közeli lövését védte a kapus. Nem sokkal később a térfélcserét követően Mance ugratta ki Bárányt, akinek a jobb alsóba tartó lövését szögletre tolta Cancarevic.

A 118. percben is eldönthette volna a továbbjutás sorsát a Loki, Bárány lapos beadása után azonban a frissen beállt Oliveira hatalmas helyzetben fölé lőtt. A kiállítás után antifocit bemutató Alashkert elérte célját és kiharcolta a tizenegyesrúgásokat.

Tizenegyespárbaj

Az első két körben rögtön kétgólos előnyre tett szert a Loki, miután Yedigaryan lövését hárította Megyeri, Mimito pedig a jobb alsó mellé lőtt, közben pedig Bódi és Mance is magabiztosan értékesítette a saját tizenegyesét. A harmadik körben mindkét csapat játékosa betalált, a negyedikben azonban ismét védett Megyeri, így eldőlt a továbbjutás.

Európa Konferencia Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Debreceni VSC-Alashkert 1-2 (Dzsudzsák 77., ill. Ustinov 18., Mimito 67.) - tizenegyesekkel: 3-1
Kiállítva: Kutalia (87.)

DVSC: Megyeri - Kusnyír, Dreskovic, Romanchuk, Manrique (Oliveira 116.) - Lagator, Loncar (Mance, 99.) - Szécsi (Domingues, 73.), Dzsudzsák, Kyziridis (Bódi, 65.) - Babunski (Bárány, 73.).

Alashkert: Cancarevic - Ustinov, Carrillo (Yedigaryan, 109.), Voskanyan, Muzek - Flores (Mensah, 89.), Angulo (Gareginyan, 83.), Khurtsidze (Grigoryan, 106.) Mimito, Racines (Fatai, 61.) - Agdon (Kutalia, 62.).

Továbbjutott: DVSC - összesítésben 2-2, tizenegyesekkel 3-1

A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)