Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Bundesliga: Vezetett a Lipcse a forduló rangadóján, végül az Union Berlin örülhetett - videó

Henrichs és Haberer is bombagólt szerzett, végül az Union Berlin nyerte a forduló rangadóját.
Csakfoci.hu 2023. február 11., szombat 20:31
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 11., szombat 20:31

Szoboszlai Dominik (RB Leipzig) és Aissa Laidouni (Union Berlin) is a kezdőben kapott helyet a Bundesliga 20. fordulójának szombat esti rangadóján, ahol az ötödik RB Lepizig a harmadik Union Berlin csapatát látta vendégül.

A szünetben Henrichs bombagóljával még a lipcseiek vezettek, aztán a fordulást követően Haberer szintén egy bődületes erejű, elképesztően nagy góllal egyenlített. Végül Simakan kezezése után büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Knoche értékesített, így a fővárosiak nyerték a rangadót, és a második helyen állnak, egy ponttal az éllovas Bayern mögött.

Willi Orbán a kispadról követte végig a találkozót, ugyanis szerdán őssejtdonor lett a magyar válogatott hátvédje. (Erről bővebben itt!)

Gulácsi Péter (RB Leipzig) és Schäfer András (Union Berlin) is sérülés miatt hagyta ki a mai rangadót.

Bundesliga, 20. forduló

RB Leipzig-Union Berlin 1-2 (Henrichs 24., ill. Haberer 61., Knoche 71. - 11-esből)

korábban:

Bayern München-Bochum 3-0 (T. Müller 41., Coman 64., Gnabry 73. - 11-esből)

Freiburg-VfB Suttgart 2-1 (Grifo 60., 84. - mindkettőt 11-esből, ill. Führich 30.)

Hoffenheim-Bayer Leverkusen 1-3 (Nsoki 77., ill. Andrich 6., Diaby 47., Hlozek 56.)

Mainz-Augsburg 3-1 (Lee Jae-Sung 21., 52., Onisiwo 24., ill. Demirovic 28. - 11-esből)

Werder Bremen-Borussia Dortmund 0-2 (Bynoe-Gittens 67., Brandt 85.)

vasárnap játsszák:
Hertha BSC-Borussia Mönchengladbach 15.30
1. FC Köln-Eintracht Frankfurt 17.30
pénteken játszották:
Schalke 04-Wolfsburg 0-0

Bundesliga: Sallai újra kezdett, 11-esekkel fordított csapata, a Bayern simán hozta a kötelezőt - eredmények, videók
Ezt megelőzően szeptember 3-án játszott kezdőként a Bundesligában Sallai Roland, most győztes meccsen volt újra a pályán az első perctől.