Fotó: twitter.com/RBLeipzigEN

Bundesliga: Korán hátrányba került, végül győzött a Lipcse; a Dortmund és a Bayern is előnyből bukott pontokat - eredmények, videók

Willi Orbán végig a pályán volt, míg Szoboszlai Dominik 85 percet kapott a Lipcsében, amely hazai pályán győzte le az Augsburgot. A Bayern és a Dortmund is előnyből veszített pontokat, a dortmundiak ráadásul a 97. percben, emberelőnyben kapituláltak.
Csakfoci.hu 2023. április 15., szombat 17:33
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 15., szombat 17:33

Az RB Leipzig 3-2 legyőzte az Augsburgot a német labdarúgó Bundesliga 28. fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott Szoboszlai Dominik a mérkőzés harmadik percében éles szögből lőtte kapura a labdát, a vendégek kapusa azonban bravúrosan hárított, majd két perccel később az Augsburg szerezte meg a vezetést. A 10. percben egyenlítettek a hazaiak, akik a szünetig még kétszer betaláltak, így a félidőre már 3-1-es lipcsei vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második felvonásban szépített az Augsburg, ezzel alakult ki a végeredmény. Szoboszlai mellett az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.

A címvédő Bayern München a keddi BL-negyeddöntős manchesteri vereségét követően már másodszor nem nyert ezen a héten: Thomas Tuchel játékosai - akiknek a felkészülését másodedzőként Lőw Zsolt is segíti - ezúttal 1-1-es döntetlent játszottak hazai pályán a Hoffenheimmel. (MTI)

Bundesliga, 28. forduló

Bayern München-Hoffenheim 1-1 (Pavard 17., ill. Kramaric 71.)

Köln-Mainz 1-1 (Ljubicic 52., ill. Ajorque 17.)

RB Leipzig-Augsburg  3-2 (Kampl 10., Werner 32., 35., ill. Maier 5., Vargas 82.)

VfB Stuttgart-Dortmund 3-3 (Coulibaly 78., Vagnoman 84., Silas 97. ill. Haller 26., Malen 33., Reyna 93.) Kiállítva: Mavropanos 39.

Sepsi
Storck marad az edző
Román lapértesülés szerint a német szakember új szerződése értelmében havi 18 ezer eurót kereshet majd.
Kérdéses a jövője
Dárdai Pál
Továbbra is kérdéses, ki irányítja a következő szezonban a Herthát, de az is, milyen célokkal vág neki a csapat a szezonnak, és kikkel teszi meg mindezt.